Андрій Сагайдаковський. Без назви. 1992. Інсталяція. Стіл, комод, крісла, килим, книжки, дошка, біологічні рештки, знайдені об’єкти

Автор роботи

Розміри:

Категорія: Інсталяція

Техніка: інсталяція

Матеріали: біологічні рештки, дошка, знайдені об'єкти, килим, книжки, комод, крісла, стіл


Створено: 1992 р.

Опис роботи

Інсталяція була представлена на виставці «Степи Європи» 1993 року (куратор: Єжи Онух) у Варшаві (Замок Уяздовський). Складалася з прикрученого до «забрудненої біологічною субстанцією стіни» стола, комода, на якому лежали підручники з анатомії, перемащені битими яйцями, розбитих ялинкових кульок, килими, крісла з двома вкороченими ногами, підпертого неструганою дошкою та липкої субстанції з води, цукру і яєць на підлозі. Інсталяція утворювала враження «бруду» матерії як такої (на думку Анни Пляхецької).

Куратор виставки «Степи Європи» Єжи Онух описав інсталяцію таким чином: «Він створив кімнату, наповнену старими німецькими і польськими книгами. Грамофон постійно награвав якусь австрійську мелодію. Стіни були пофарбовані в червоний виноградний сік, який швидко почав давати запах цвілі. Підлога була залита теплою водою, в якій було розчинено велику кількість цукру. На одній стіні висів стіл, грубо прибитий до неї металевим штирем. Посередині липкої підлоги розмістився знаменитий триногий табурет, замість четвертої ніжки в ньому була дуже тонка конструкція з палиці, на якій все-таки трималася конструкція. Це була скульптура з покаліченого стільчика, який використовується для доїння корів. Це було дуже дивне місце. Посередині було єдине джерело світла — 40-ватна лампочка»

Історик мистецтва Богдан Шумилович зазначає, що «Сагайдаковський вражав […] своїм специфічним «буддизмом», в якому живописний лаконізм дивним чином поєднувався із «емоційним концептуалізмом». […] Цей енвайронмент (чи інсталяція) майже буквально повторював львівську майстерню Сагайдаковського, в якій зафіксувалися 1980-ті з їх переживанням львівської периферійності».

(AnnaPłachecka. StepyEuropy. NowasztukaUkrainy. http://www.pk.org.pl/artykul.php?id=308 )
(Богдан Шумилович. — 1993 у Львові: трансгресії та естетичні ритуали переходу/ zbruc.eu — https://zbruc.eu/node/80025 )

Виставки

Степи Європи — нове українське мистецтво (1993.10.02 - 1993.11.07)
Єжи Онух (куратор), Олег Голосій, Микола Маценко, Сергій Панич, Валентин Раєвський, Василь Рябченко, Олександр Ройтбурд, Андрій Сагайдаковський, Арсен Савадов, Георгій Сенченко, Олег Тістол, Гліб Вишеславський, Василь Бажай, Євген Лещенко