Анатоль Степаненко. 22 вересня 1992 року. Перформанс у Гнилецьких печерах. Фотодокументація

Автор роботи

Тривалість відео:

Категорія: Перформанс


Створено: 1992.09.22 р.

Місце створення: Гнилецькі печери, урочище "Церковщина", південна частина Києва

Місце знаходження: Архів автора

Опис роботи

Цей перформанс відбувався в Гнилецьких печерах, розташованих у південній частині Києва в урочищі Церковщина. Комплекс заснував в ХІ столітті преподобний Феодосій Печерський. У місця складна багатошарова історія: стародавній монастир, за радянських часів — колонія для малолітніх і санаторій, сьогодні — місце паломництва й туризму.

Для перформансу художник створив особливий антураж: по всіх кутках печери поставав свічки, які давали світлові рефлекси на стіни. Додатково він використовував чорно-білі аркуші паперу з написами і паперові хрести, а ще маски різних кольорів із графічними зображеннями знаків і текстів; ці маски художник час від часу вдягав на голову. Під час перформансу Степаненко підпалював паперові стрічки, які звивалися у його руках. Усе це створювало атмосферу ритуального дійства.

У цьому проекті художник постає певним медіумом, який через ритуальні практики намагається встановити зв’язок із середовищем, розірваний на довгі роки. Далі працюючи з концепцією «суб’єктивного дослідження простору», митець переосмислює часові, культурні, релігійні й історичні нашарування.

Виставки