На фотографіях Рупіна, як і у інших авторів, дійсно багато оголеної жіночої натури, але більшість цих кадрів не можна назвати еротичними. І тим паче не можна говорити про жінку як про суб’єкта. Однак, у доробку Рупіна саме «Харків’янка» передає необхідні емоційну, еротичну напругу та драматургію. Це ледь не вперше, коли в об’єктиві камери, ти бачиш не «пластилін» у вигляді тіла, не безособову «красиву» фактуру, а саму героїню, її характер та емоційний стан. Але основною задачею було не створення психологічного портрета, а скоріш портрету, зафіксованому у певному часі. Тут варто пояснити цей феномен фразою того ж Михайлова, який вважав, що «не важливо як показувати, головне показати вчасно» [8]. У цій фотографії точно можна помітити час — він і у автомобілі позаду, і в не засклених балконах, і в брунатній дублянці, і навіть у відведеному погляді жінки. Якби ця героїня постала перед глядачем роздягнутою, в ній не було б стільки відвертості та драматичної гостроти, які пропонували час пізнього застою. Фактично, схожу думку про фіксування часу висловлює Юрій Рупін у своєму напівдокументальному романі «Щоденник фотографа в архівах КДБ». Від імені вигаданого героя фотографа він описує власну практику у такий спосіб: «На останні збори фотоклубу Рупін приніс фотографії голих дівчат, яких він знімав цього літа. Я не знаю, може ці дівчата і красиві, але на фотографіях Рупіна цього щось не помітно. Він знімає цих дівчат то в човні, то на велосипеді, то біля круглого столу в кімнаті і говорить, що він знімає їх не для того, щоб зробити красиву фотографію, а для того, щоб знайти справжню красу. Він каже, що справжня краса людини зазвичай ховається під одягом, бо одяг шиють по моді, а мода час від часу змінюється і нічого немає смішніше, ніж фотографія жінки, одягненої по моді, яка існувала десять чи двадцять років тому. А на оголеній жінці немає модного одягу, її тіло залишається красивим завжди, незалежно від того, що на нього вдягнуто [9].
«Харків’янка» Рупіна авторами спеціального випуску журналу 5.6. була віднесена до категорії «образу середньої людини». Акцентуючи увагу на антропоцентричності харківської фотографії, автори видання виділили тему пересічного громадянина/громадянки в окрему категорію: «Центром та змістом знімків була людина у різних іпостасях: тілесній, онтологічній, естетичній, антиестетичній […] У центрі уваги опиняється не багата, але й не бідна, не красива, але й не потворна — людина як усі з сірої маси. З однієї сторони, героїзація простої людини все ще була критичною й часто іронічною, з іншої — це було звернення до екзистенційного, глибокого боку існування» [10].
Андрій Сахаров у тексті 1977 року «Тривога та надія» писав так про СРСР: «Зараз все це — потворне і жорстоке, трагічне і героїчне — пішло під поверхню відносного матеріального благополуччя і масової байдужості. Виникло кастове, глибоко цинічне і, як я вважаю, небезпечно (для себе і всього людства) хворе суспільство, в якому правлять два принципи: “блат” (сленгове слівце, що означає “ти — мені, я — тобі”) і життєва квазімудрість, що виражається словами — “стіну лобом не проб’єш”» [11]. У фотографіях харківських митців 1970–1980-х рр. «пересічна людина» вже пристосувалася до таких стосунків «по блату». Не важливо жінка чи чоловік, усі ці персонажі були людьми пересічними, що, як і їхнє повсякдення, буквально ототожнювалося з сірістю. Схоже, тому фотографії того часу художники додатково розфарбовували, додавали оптичні, механічні та технічні вкраплення. Так, зокрема, у своїй дисертації Надія Ковальчук наводить формалістський приклад з практики Олега Мальованого. Авторка зауважує, що «ню в найрізноманітніших його виразах — в кольорі, у фотомонтажі, в “складеннях” [12] — стало центральним в його пластичних експериментах» [13]. Жіноче тіло, за її словами, митець зіштовхував з «ворожим оточенням міським» [14]. Подібний конфлікт був присутній і у творчості Рупіна, який у своїй фотографії «Ніч» красу жіночого оголеного тіла вводить у опозицію до моторошної урбаністичної ночі.
Аналізуючи жіночу тілесність у харківській фотографії, слід поглянути на серії робіт Романа Пятковки. Його цикли з жінками, створені наприкінці 1980-х — це відьми, які біснуються у комунальній квартирі. Проте ця біснуватість є лише показовою. У його оптиці теж виникає конфлікт, однак він стосується інтимного та публічного, а точніше репресованого приватного в середовищі тотального радянського публічного та комунального контролю. «Треба розуміти, що в той час відсутність фотостудій призвела до освоєння приватного простору, коли малометражні квартири стали полігонами нашої творчості. Як наслідок, предметом відображення і предметом дослідження стала особисте і навіть інтимне життя», — говорив Пятковка [15].