Є воля — є шанс

Місце проведення: Україна, Київ, PinchukArtCentre

Групова виставка

2013.11.16 - 2014.04.13

Опис

Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД», спільно з PinchukArtCentre, представляє спеціальний проект «Є воля – є шанс» – виставку, присвячену темі СНІДу в сучасному мистецтві і приурочену до 10-річчя фонду. В експозицію, яка відкрилась напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (1 грудня), увійшли роботи знаменитих закордонних і українських авторів: Демієна Хьорста, Ай Вейвея, Нен Ґолдін, Фелікса Ґонзалеса-Торреса, Сергія Браткова та Іллі Чичкана. Кожен з них, так чи інакше, у своєму житті або в мистецтві зіткнувся з темою СНІДу.

Ключова ідея проекту закладена в назві однойменної роботи Демієна Хьорста «Є воля – є шанс», представленої в арт-центрі. Це воля до перемоги над СНІДом – однією з наймасштабніших епідемій, з якою зіткнувся світ і Україна, і шанс зупинити її, змінивши життя мільйонів людей.

Виставка «Є воля – є шанс» вперше об’єднала зусилля світових художників, Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» та PinchukArtCentre у боротьбі зі СНІДом в Україні. Проект розповідає історію того, як мистецький світ відреагував на епідемію СНІДу, яка виникла в кінці 80-х в Нью-Йорку, коли суспільство було вражене звістками про долі знаменитих художників і фотографів, які померли від СНІДу – Фелікса Ґонзалеса-Торреса, Роберта Меплторпа, Кіта Харінга, Віто Руссо, Девіда Войнаровіча та багатьох інших. Як реакція на ці трагічні втрати, а також на байдужість і бездіяльність уряду США, виник потужний арт-рух, що об’єднав найгучніші імена сучасних художників, котрі використовували не тільки традиційні художні засоби, а й інтегрували свої роботи в навколишнє середовище, звертаючись до інструментарію і мови засобів масової інформації. Багато з робіт того періоду, поряд із сучасними творами, стали частиною проекту «Є воля – є шанс» і ніби простежують «сліди», які епідемія СНІДу залишила в світі мистецтва.

Організатори

Представлені художники