Вони за нами слідкують…

Місце проведення: Україна, Київ, Галерея Гельмана у Києві

Групова виставка

2003.11.28 - 2003.12.20

Опис

Наприкінці осені Галерея М.Гельмана в Києві запропонувала всім бажаючим зануритися у нетрі тотальної параної. Ідею Олександра Ройтбурда презентували у галерейному просторі художню реакцію на вельми актуальну наразі проблематику побутової та соціальної форм манії переслідування було втілено одним з найяскравіших київських кураторів Надією Пригодич у проекті “Вони за нами стежать”.

Ідея, що Вони, можливо-таки, стежать, сьогодні спадає на думку практично кожному індивідові. Це, безперечно, є закономірним ефектом глобальної медіатизації життя, його віртуалізації та безпрецедентного вторгнення високих технологій до життєвого світу людини. Проте, феномен параноїдальної свідомості не варто пояснювати виключно психозом, що викликаний процесом безперервної, а часом і безглуздої, модернізації. Як відомо, підозри, й не завжди безпідставні, щодо існування невидимих і/або замовчуваних зв’язків між феноменами оточуючого світу, були притамані людству протягом усієї його історії і є частиною його колективного безсвідомого. Первісний жах перед всесильною стихією, різноманітні теорії всесвітньої змови, очікування на вторгнення інопланетних цивілізацій та споконвічний пошук Ворога – за розмаїттям форм проявів психозу ховається спільний засновок – ідея присутності небезпечного Іншого і безмежності його можливостей.

Художній проект, який присвячено такій складній та неоднозначній темі, безумовно, не претендує на повноту відображення всіх її аспектів, а, тим більш, не пропонує однозначної відповіді на питання про присутність/відсутність Спостерігачів. Свої роздуми щодо “вічних питань” Надія Пригодич та Олександр Ройтбурд викладають у формі своєрідного мультимедійного колажу, серії параноїдальних образів, які надають глядачеві широкий простір для самостійної рефлексії.

Куратори

  • Надія Пригодич