Владні вертикалі. Фанерні колонади

Місце проведення: Україна, Київ, Міністерство закорднонних справ України

Групова виставка

2014.11.24 - 2015.02.28

Опис

У Міністерстві закордонних справ України 27 листопада 2014 р. відкрилася виставка сучасного українського мистецтва “Владні вертикалі. Фанерні колонади”. Саме вертикаль, як стверджують автори проекту, уособлює стрімкий рух уперед і прагнення подолати нові вершини на противагу сонним горизонталям. Представлені в проекті твори віддзеркалюють злам, що відбувся в суспільно-політичному житті нашої держави та призвів до Революції гідності.

“Мистецтво змінює людей і світ довкола них. Сьогодні ми як ніколи потребуємо і прагнемо змін. Тож хочу, щоб мистецтво допомогло нам у цьому. Виставка сучасного українського мистецтва “Владні вертикалі. Фанерні колонади” якраз і є каталізатор змін у сприйнятті іноземцями, які відвідуватимуть МЗС України, а також нашими дипломатами, сусідами яких уперше стануть роботи талановитих українських авторів.

Майдан спричинив справжній мистецький сплеск. Культурна дипломатія допоможе конвертувати його у зміцнення позицій України у світі. Ми реформуємо механізми репрезентації українського мистецтва за кордоном відповідно до найкращих світових практик.

Майдан також став останньою зупинкою на маршруті “Пострадянська Україна”. Упевнений, що українці вже пересіли на нову лінію “Нова європейська Україна”. Дуже хочу, щоб дипломати та художники, куратори, критики рухалися нею вперед разом”.

Павло Клімкін,

Міністр закордонних справ України

Виставка є першим кураторським проектом у мистецькому просторі МЗС України. Для його реалізації міністерство запросило незалежних кураторів Лізавету Герман і Марію Ланько. У рамках експозиції представлено твори Анни Звягінцевої, групи SOSka, Юрія Кручака, Андрія Боярова, Лесі Хоменко, Андрія Стегури, Ростислава Котерліна, Алевтини Кахідзе, Анатолія Бєлова, групи Р.Е.П., Євгенії Бєлорусець та Саші Курмаза. Виставковий дизайн проекту розробив архітектор і художник Олександр Бурлака.

“Експозиція являє собою практики українських художників останніх десяти років. Предметом мистецьких досліджень є проблеми та феномени, що знаходяться поза офіційним і публічним дискурсами та не є частиною регламентованої репрезентації країни як для зовнішньої, так і для внутрішньої аудиторії. У цьому сенсі виставка працює всупереч контексту її презентації − закритій державній установі. У фокусі виставки -емансипований погляд художників на замовчувані, небажані та непопулярні теми, травматичні досвіди і незручні історії, що разом складають “інший”, вільний від ідеологічних конструкцій і заскорузлих стереотипів образ країни. Представлена на території цілком новій і незвичній для сучасного мистецтва й публічних дискусій, у зоні проведення офіційних міжнародних заходів МЗС, виставка пропонує глядачам можливі моделі осмислення України в період “перезавантаження” суспільної ідеї – України складної, різноманітної та багатої на індивідуальні позиції та думки”, – відзначили куратори, коментуючи проект.

Посол з особливих доручень МЗС Дмитро Кулеба зазначив: “Виставка є черговим кроком на шляху реформування підходів до репрезентації української культури для закордонних аудиторій. Уперше офіційні представники і делегації іноземних держав, які відвідують міністерство, бачать не радянське чи пострадянське, а сучасне українське мистецтво. Виставка також творить принципово нову атмосферу безпосередньо в робочому просторі українських дипломатів”.

Партнерами виставки є:

Партнер – Нова Пошта;

Інноваційний партнер – Samsung;

Інформаційний партнер – Український кризовий медіа-центр;

Арт-партнер – Artcult foundation

Куратори

  • Лізавета Герман
  • Марія Ланько