Відкритий лист. Оголені емоції

Місце проведення: Україна, Київ, Галерея «ART 14»

Групова виставка

2015.06.04 - 2015.08.06

Опис

Відкритий лист, листівка або ще поштівка – це концентрат емоцій та подій відправника, що накопичені ним за певний час, це досвід, яким збагатився. Це бажання поділитися тим, що переповнює. Дорогою до адресата відкритий лист (без конверта) доповнюється власною історією: запахами, плямочками, загнутими кутиками, людськими дотиками, випадковими глядачами тощо. І зрештою впливає не тільки на отримувача.

За 180 років свого існування фотографія налічує тисячі видатних самобутніх авторів, що продовжують впливати на своїх послідовників та глядачів. Надихати або дратувати, вчити або заважати. Але безперечно – їх творчість дає привід для переосмислення сутності фотографії критиками та ними самими. Митцями, що обрали фотографію як мову спілкування зі світом. Спілкування з собою.

Учасники проекту «Відкритий лист. Оголені емоції» відправили поштівки зі своїми фотографіями та супровідним текстом на звороті – посланням, що є свого роду висловом на адресу людства, надісланим кураторці проекту, людині, яку вони знають особисто. Кураторка перенесла зібраний архів висловів у поштівках в публічний простір галереї. Там послання отримають його адресати.

Обраний спосіб листування був витіснений скайпом, фейсбуком, електронною поштою… Проте на думку кураторки відкритий лист є дуже потужним медіумом, здатним збагатити тактильними спогадами, багатовимірними емоціями, простором для уяви.

Проект спровокував низку подій та виявив цікаві паралелі, що були частково зафіксовані в електронному листуванні авторів з кураторкою. Зміст листування разом із поштівками увійшов до експозиції виставки та арт-буку. Власне, «Відкритий лист. Оголені емоції» продовжує впливати на оточуючих.

Організатори

Куратори

  • Анна Гайдай