Соціальна ейфорія, у рамках V Всеукраїнської виставки «Новітні спрямування»

Місце проведення: Україна, Київ, Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України

Групова виставка

2012.10.19 - 2012.11.04

Опис

Будь-який інформаційний привід, пов’язаний з суспільством, сьогодні може стати причиною масової істерії — чи то наближається Армагеддон або чергові політичні вибори. Однак інтерес до них викликаний часто-густо не осмисленням того, що відбувається, а грою уяви, що приносить емоційний сплеск, яскраву ейфорію напередодні міфічних змін.
Проект «Соціальна ейфорія», який відкривається 19 жовтня у залі Інституту проблем сучасного мистецтва, це художнє осмислення того, як емоції від споглядання громадських міфів беруть гору над розумом. Продовжуючи і розширюючи тематичне поле «Новітніх спрямувань» організатори щорічної виставки представлять більше 20 авторських робіт, серед яких живопис відомих українських художників Василя Цаголова, Віктора Сидоренка, Олега Тістола, Миколи Маценка, Марини Скугарєвої, Олександра Клименка, реді-мейд Ігоря Гусєва, концептуальна графіка Сергія Зарви, фото Романа П’ятковки, Оксани Чепелик, а також проекти молодих художників, що виявляють приховану ментальність сучасного суспільства у найнесподіваніших нюансах, серед них «Чорні чоловічки» Гамлета Зіньківського (спецпроект), соціальна бактеріологія Романа Мініна, відео з персонажами з курячої шкіри та сміттєвих пакетів Володимира Сая, комп’ютерна кібер-графіка Степана Рябченка, «Excell-art» Олексія Сая, величезні чеки з алюмінію Марини Талютто, ліногравюра на поліетилені Альбіни Ялози і кінетична скульптура Віталія Кохана.
Куратори виставки Андрій Сидоренко та Ірина Яцик ставлять акцент на тому, що життя людей, забарвлена продуктовим дизайном і політичними сенсаціями, стає схожою на азартну гру, де всі переживають сірі будні тільки у передчутті нових порцій соціальної ейфорії. Захоплюючись цією грою, людина може не помічати, як в цей же самий час успішно грають ним.
Відкривається експозиція виставки представляє не тільки гострі, але й змістовні погляди на соціальну проблематику, а також особливості еволюції суспільної свідомості посттоталітарного простору і Заходу.
Художники різних поколінь беруть участь немов у візуальній дискусії про те, що таке соціальна ейфорія, при цьому кожен каже своєю художньою мовою, надаючи глядачеві можливість включиться у процес медіального зіставлення й образної деконструкції.
Масштабний внутрішній і зовнішній простір Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України дають для цього широкі можливості.

Організатори

  • Інститут проблем сучасного мистецтва

Куратори

  • Ірина Яцик