Рік Мавпи

Місце проведення: Україна, Київ, Центральний будинок художника, м.Київ, Львівська площа, 1-3

Групова виставка

2005.02.25 - 2005.03.13

Опис

Виставка “Рік мавпи” організована “Інституцією нестабільних думок” і представляє художників сучасного мистецтва з Києва та Одеси. Проект пропонує різноманітні рефлексії українських художників на події минулого року, її участники – представники різних поколінь національної арт сцени.

Пріоритетом у підборі творів є перехідний стан людей, подій та ознак нашої реальності. Це романтичність одинокого даїшника у ночному дозорі (Олександр Гнилицький), шалена енергія багатолюдного натовпу (Сергій Зарва), палаюча пожежна машина (Жанна Кадирова), помаранчевий вибух салюту (Максим Мамсиков), терпляча нічна черга по вечерю (Алина Якубенко).

Неймовірна увага до телевізійних новин та нескінченних прямих трансляцій втілилася у творах Олега Тістола, де художник відтворює на полотні ряд випадкових телекадрів. Інакше цю тему розкриває Сергій Чайка – він обирає різні сюжети саме революційного змісту, але рішуче відмовляється від кольору. Сюжет, який пропонує Василь Цаголов теж пов’язаний з протиборством, але на боксерському рингу.

Частина творів фіксує появу нових ікон – ознак сьогодення: метафізичний портрет незвично пустого майдану (Микола Маценко) та серійний портрет першої леді револяції а ля Уорхол (Ігор Гусев). Живопис Марії Шубіной в іронічній формі демонструє підвищення у народі відчуття приналежності до української нації та її традіцій.

Виставка проводилася за підтримки Бюро Швейцарської культурної програми “SDC/PRO HELVETIA.”

Куратори

  • Наталя Філоненко