PAC-UA Переосмислення: Виставка Відкритої групи «Біографія»

Місце проведення: Україна, Київ, PinchukArtCentre

Персональна виставка

2014.07.10 - 2014.08

Опис

PinchukArtCentre представляє другий проект в контексті «PAC-UA Переосмислення» – виставку «Відкритої групи» під назвою «Біографія». Проект «Біографія» є результатом співпраці Відкритої групи, до основного складу якої входять п’ять українських митців Юрій Білей, Антон Варга, Павло Ковач, Євген Самборський, Станіслав Туріна, та львівського художника Юрія Соколова, запрошеного художниками, щоб разом дослідити феномен поняття «біографія». Ця виставка розглядає ідею саморепрезентації, а саме яким чином це поняття трансформується сьогодні, коли образ особистості конструюється через середовище, що складається навколо неї засобами цифрових медіа.

Вся виставка будується на залученні аудиторії і розпочинається листом Юрія Соколова, в якому він закликає відвідувачів подати власні біографії до проекту. Щоб надихнути глядача, Соколов цитує фрагмент з тексту Даниїла Хармса, головна думка якого – «людина є частиною світу». Виставка являє собою безперервну перформативну дію, впродовж якої «Відкрита група» заохочує аудиторію до написання автобіографій, що будуть трансформовані художниками. Біографії зачитуватимуться, транслюватимуться у просторі експозиції та документуватимуться для формування “архіву” «Відкритої групи», який поступово набуватиме фізичної форми всередині експозиційного простору. 

Міркуючи над протиріччям, що закладено безпосередньо у слові «біографія», в перекладі з грецької буквально «життя» та «писання», художники роздумують над минулим та теперішнім, миттю та записом, мимовільністю та автоматизмом писання. Вони змішують загальноприйнятне уявлення про біографію, що вбачається в усній традиції та письмі, із сьогоднішньою мінливістю сприйняття особистості, яка все частіше стає продуктом соціальної взаємодії. Виставка торкається питання соціальних мереж, що сприяють тотальній «демократизації» особистості та надають їй можливість створювати міфи навколо себе. Через колекціонування біографій художники відповідають сьогоднішнім бажанням аудиторії демонструвати емоції та поширювати знання про самих себе у спільному просторі. Певною мірою це задовольняє їхні потреби відчути себе швидше співучасником, аніж споживачем.

Бйорн Гельдхоф, заступник арт-директора/нині арт-директор PinchukArtCentre, співкуратор виставки: «Отримавши Спеціальну Премію PinchukArtCentre 2013,  «Відкрита група» представляє свій другий масштабний проект, активно залучаючи громадськість і використовуючи публічний простір у створенні нової роботи під назвою «Біографія». Проект працює з поняттям саморепрезентації й особистого іміджу, які все більше і більше конструюються соціальними медіа, де людина певною мірою втратила контроль над тим, як світ дивиться на неї».

Торкаючись поняття мобільної, чи то мінливої, ідентичності, яке поширюється у соціальних мережах сьогодні, художники сподіваються, що впродовж виставки глядачі зможуть переосмислити власне сприйняття самих себе.

Представлені художники