Надія!

Місце проведення: Італія, Венеція, La Biennale di Venezia

Групова виставка

2015.05.08 - 2015.08.02

Опис

Національний павільйон України у рамках 56-ї Міжнародної виставки мистецтв у Венеції – La Biennale di Venezia – представляє групову виставку під назвою «Надія!» за участі молодих українських художників, серед яких Євгенія Бєлорусець, Микита Кадан, Жанна Кадирова, Микола Рідний і Сергій Жадан, Анна Звягінцева та Відкрита Група. Павільйон України організовано PinchukArtCentre за підтримки Фонду Віктора Пінчука.

Український павільйон – це  уособлення нової прозорої України, що відкривається світові. На тлі нещодавніх історичних подій та всупереч нинішньому збройному конфлікту в країні, цим виставковим проектом молоде покоління митців України виголошує свою віру у майбутнє своєї держави.

«Клітка» (2010) Анни Звягінцевої уособлює протиріччя між свободою та ув’язненням, верховенством закону і беззаконням, силою і тендітністю. «Сліпа пляма» Миколи Рідного та Сергія Жадана демонструє наслідки насильницьких дій, але протидіє появі обмеженого бачення, яке спонукає до радикалізації думки. Артем Волокітін у своєму полотні звужує реальність життя до акту насильства, який переходить від надії до страху, від смерті до величі. У свою чергу Жанна Кадирова, зазираючи в майбутнє через призму недавнього минулого, представляє Україну невід’ємною частиною світу.

Відкрита Група та Євгенія Бєлорусець у різний спосіб підкреслюють почуття обов’язку і відповідальність людей у збройному конфлікті. Їхні роботи виявляють різне ставлення до ситуації членів одного суспільства. Відкрита Група розповідає про молодих новобранців і членів їх сімей, які чекають на повернення хлопців з війни. Євгенія Бєлорусець змальовує невидимих шахтарів, які віддають перевагу життю і праці в зоні конфлікту, але відмовляються брати участь у війні, намагаючись «врятувати» своє майбутнє щоденною роботою у шахтах.

Скульптура Микити Кадана, розташована поза стінами павільйону просто неба, посилається на минуле і дивиться в очі сьогоднішній війні. У своєму досліджені митець піднімає проблему історифікації конфлікту та протиставляє його радянському минулому України.

Організатори:
Міністерство культури України – Комісар.
PinchukArtCentre за підтримки Фонду Віктора Пінчука – Організатор.

Організатори

  • PinchukArtCentre
  • Міністерство культури та туризму України