МУХі 2011

Місце проведення: Україна, Київ, Інститут проблем сучасного мистецтва

Групова виставка

2011.05.20 - 2011.06.11

Опис

Виставка «МУХi 2011»
молодого сучасного українського мистецтва
20.05 – 11.06.11
Інститут проблем сучасного мистецтва
Київ, вул. Щорса 18-д

Церемонія нагородження
Четвер – 9.06.11
Концерт-хол «Crystal Hall»
Київ, Дніпровський узвіз, 1

Сьогодні Україна потребує у яскравих, ефективних і перспективних проектах. Ми пропонуємо національному простору унікальний проект – конкурс МУХi, пріоритетним завданням якого є залучення уваги широкої громадськості до головних процесів, що відбуваються в українському сучасному мистецтві.

В цілому цього року на конкурс було подано більше ніж 400 заявок, розглянутих експертною радою, що складається з авторитетних представників сучасної української художньої культури. Експерти конкурсу МУХi визначають учасників конкурсу та їх роботи не як представників домінуючого течії або «тренд» сучасного українського мистецтва, а як той пласт українського мистецтва, який демонструє глядачеві, над чим зараз працюють в Україні молоді художники і як це співвідноситься з основними тенденціями в сучасному мистецтві.

Така позиція обумовлена, перш за все головною метою проекту, яка полягає у стимулюванні та підтримці молодих художників, включення їх у контекст сучасного українського художнього процесу, а також створенні плідного діалогу глядацької аудиторії з українським сучасним мистецтвом.
Експертна рада конкурсу: Тіберій Сільваші, Вікторія Бурлака, Олександр Соловйов, Марина Щербенко, Віктор Сидоренко, Євген Карась.
Організатор конкурсу, заснованого у 2009 році, є Марина Щербенко, куратор Боттега Галерея. У 2010 році конкурс отримав підтримку Інституту проблем сучасного мистецтва і ця співпраця продовжилась у 2011 році.
Вперше в 2011 році проект МУХі відбувається за сприяння Воронов Арт Фундації, що сприяє створенню фундаменту для успішного розвитку українського сучасного мистецтва,
інвестуючи в підтримку молодого покоління, зокрема забезпечуючи премію переможцям конкурсу МУХі 2011: I місце – 40 тис.грн.; II місце – 15 тис.грн.; III місце – 10 тис.грн.

Також цього року проект підтримали такі впливові в художньому середовищі Києва арт-інституції як Мала галерея Мистецького арсеналу, Карась Галерея , бізнес-центр Артевіла, Центр сучасного мистецтва Совіарт, Боттега Галерея, де будуть експонуватися проекти молодих художників учасників МУХі 2010 та медіа-артистів. Проект цього року підтримали також Університет ім.Драгоманова, Австрійський культурний центр, Науково-дослідний центр візуальної культури та концерт холл Crystal Hall. Освітня програма, що завжди супроводжувала проект, була структурована й переросла в форум медіамистецтва Україна нових медіа, під кураторським проводом молодого медіатеоретика Яніни Пруденко.

Форум створено як дискусійну платформу для молодих українських теоретиків і практиків медіамистецтва. З 14 травня почнеться реалізація експозиційної програми проектів молодих українських медіа-артистів, яка представляє собою номадичний проект, мандруючий по різним арт-майданчикам Києва. Технічний партнер проекту — компанія Samsung, яка постійно підтримує сучасне мистецтво. У рамках форуму запропоновано насичену лекційну програму, де аудиторія зможе ознайомитися з проблемами теорії та історії медіамистецтва в українській і світовій практиці. Серед лекторів — молоді дослідники Яніна Пруденко (Київ), Ольга Балашова (Київ), Андрій Лінік (Львів)

Теоретична частина форуму також включає в себе і круглий стіл, на якому гостям будуть запропоновані для рефлексії актуальні питання зі сфери українського медіамистецтва: чи потрібна українському медіамистецтву спеціалізована художня інституція?, коли буде створено архів українського медіамистецтва, якому цього року виповнюється 20 років? і т.д.

Під час Церемонії нагородження в концерт-холі «Crystal Hall» гостям буде запропонований «Медіа-показ», де молоді художники представлять свої роботи в різних жанрах медіамистецтва: відео-арт, інтерактивна інсталяція, digital street art, звукова інсталяція.

Також у програмі вечора – перегляд конкурсних робіт, дискусія за участю практикуючих кураторів і критиків у галузі медіа-арту, церемонія нагородження номінантів III конкурсу МУХi 2011.

Эксперты конкурса МУХі 2011:

Тиберий Сильваши – художник-абстракционист, основатель группы Живописный Заповедник
Виктория Бурлака – искусствовед, куратор, основательница Галереи на Институтской
Александр Соловьев – заместитель генерального директора музейного комплекста «Мистецький Арсенал», искусствовед, куратор
Марина Щербенко – основатель и арт-директор Bottega Gallery, куратор проекта МУХi
Виктор Сидоренко – директор Института Проблем Современного Искусства, Киев, художник
Евгений Карась – основатель и арт-директор Карась Галереи, куратор

Победители конкурса награждены денежными премиями:
I местро — 40 000грн
II место — 15 000грн
III место — 10 000грн

Каталог МУХi-2011

Організатори

  • Щербенко Арт Центр