Мазепа

Місце проведення: Україна, Київ, Косий Капонір

Групова виставка

1995.02.27 - 1995.02.27

Опис

«Мазепа» – це перший кураторський досвід Цаголова. Його назва походить від імені гетьмана Івана Мазепи, який, як відомо, об’єднав Правобережну та Лівобережну Україну, але при цьому зрадив свого союзника, російського царя Петра І, переметнувшись до лав його ворога. Таким чином ім’я гетьмана у назві проекту використано у прозивному сенсі.

До участі в проекті Цаголов запросив різних авторів з Москви і Києва. Серед них були: Олександр Бренер, Гліб Вишеславський, Ігор Дюрич, Олег Кулик, Олександр Сидоренко, Катерина Стукалова, Олег Сидор-Гібелінда, Ольга Петрова, Юрій Хоровський, Сергій Якунін та інші.

На етапі підготовки до виставки, Цаголов відзняв всі роботи художників на відео: у просторі Київської фортеці «Косий Капонір», або ж безпосередньо в майстернях у художників. На самій презентації проекту на телеекрані було показано лише це відео з відзнятими роботами. Першим був показаний монолог, а потім і діалог Олександра Бреннера з Гією Рігвавою і з Василем Цаголовим, в ньому були присутні нецензурні вирази, тож деякі глядачі були шоковані цим сорокахвилинним дійством.

Робота, яку робив для даного проекту Цаголов назвалася «Робітник і колгоспник». В ній брав участь сам художник разом з мистецтвознавцем Олегом Сидором-Гібелиндою. Нею завершувалося відео, що було представлене глядачам на екрані.

 

Організатори