Класна робота

Місце проведення: Україна, Київ, Арт-центр Павла Гудімова Я Галерея

Персональна виставка

2007.10.02 - 2007.10.14

Опис

На початку жовтня в арт-центрі Павла Гудімова Я Галерея Олег Тістол представив новий погляд на пальми, рай і мистецтво для народу. На виставці можна було наочно простежити еволюцію «тістол-пальми» – ключового образу в творчості Тістола від середини 1990-х – від живопису до рельєфів з акцентом на фотопринти на сторінках шкільних зошитів і щоденників.

Ще в період активного формулювання національної української художньої ідеології, що вилилась у творче об’єднання Тістола й Маценка «Нацпром», художники визначили для себе, що саме пальма – загальноприйнятий символ раю – є національним деревом українців. «У них там берьозка – а в нас пальма, – каже Олег Тістол. – Ну бо Крим, ЮБК, літо, приїздиш, уже все по-українськи написано, в кишені в тебе гривні, а навколо пальмові алеї».

Павло Гудімов:

«Що я можу сказати про пальми? Їх незліченна кількість і всі вони різні. Практично кожна пальма має свого співавтора – чи-то дочку Тістола, яка віддала йому свої щоденники, чи хрещеницю, яка зробила для нього підбірку сторінок зошитів із побажанням творчого натхнення, чи то прес-релізи Я Галерея, квитанції, ескізи Маценка чи Скугаревої. Він задруковує усе. В його принтер потрапляли всі аркуші паперу з хоч яким смисловим чи естетичним навантаженням. Шляхи Тістола незбагненні. Як надалі житиме пальма і у що вона переродиться – цього не знає ніхто. Однак це реально класна робота!»

Олег Тістол:

«Мені завжди хотілось бути близько до народу, і щоб народ міг купити мої твори, бо, в принципі, я дорогий художник. І ніколи дешевим не був. А де ж народ може дозволити собі мої великі твори – живописні пальми! А тут знайшлася проста дешева техніка – струменевий принтер, від якого я дістаю страшний драйв. Бо ж іще з чотирьох років мріяв, щоб мій портрет висів у кутку у рушниках у кожній хаті. А для цього ж треба щось зробити для цього народу».

Представлені художники