Харків 18+, у межах фестивалю Odessa//Batumi Photo Days

Місце проведення: Україна, Одеса, Музей сучасного мистецтва Одеси

Групова виставка

2017.04.21 - 26.04.26

Опис

На сьогоднішній день Харківська школа фотографії — це визнаний феномен, традиції якого підтримуються вже кількома поколіннями фотографів. Робота в групах, інтенсивний інформаційний обмін в художньому середовищі, особлива внутрішня свобода та експериментаторський дух – це основні фактори, сукупність яких є відмінною рисою харківської фотографії.

Початок явища покладено в 1971 році, коли створилася група «Время» (Євгеній Павлов, Юрій Рупін — ідеологи створення, Олег Мальований, Борис Михайлов, Геннадій Тубалєв, Олександр Супрун, Олександр Ситниченко і Анатолій Макеєнко).

Група задекларувала «теорію удару», перетворивши фотографію в зброю в протистоянні з офіційною радянською культурою. Це був тернистий шлях: через фотографії втрачали роботу, потрапляли до міліції і на облік в КДБ.

Особливо переслідувалися зображення оголеної натури, в другу чергу — «очорняючі» радянську дійсність і просто не зрозумілі пересічному фотографії.

«Харків. 18+» — це екскурс в андеграундну харківську фотографію 70-90х років.

На виставці будуть оригінальні роботи як з добре відомих, так і з серій, які раніше не публікувалися — Є. Павлова, Ю. Рупіна, О. Мальованого, Р. П’ятковки, С. Солонського, С. Браткова та Б. Михайлова.

Організатори

  • Музей сучасного мистецтва Одеси

Куратори

  • Сергій Лебединський