20 років присутності

Місце проведення: Україна, Київ, Інститут проблем сучасного мистецтва

Групова виставка

2011.08.23 - 2011.09.25

Опис

З 23 серпня по 25 вересня 2011 року Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України презентує проект “20 років присутності/20 years of presence”, приурочений  20-річчю Незалежності України. У рамках проекту представлено експозицію із творів 20 українських художників.

Для проекту відібрано знакові роботи сучасних українських митців, які протягом останніх двох десятиліть стали лідерами вітчизняного актуального мистецтва. Їхні імена широко знані як в  Україні, так і далеко за її межами. Вони представляли нашу державу в найвідоміших музеях світового рівня, престижних галереях, на всесвітніх арт-форумах та аукціонах.

Учасники проекту: Ігор Гусєв, Олександр Животков, Олександр Клименко, Анатолій Криволап, Павло Маков, Максим Мамсіков, Микола Маценко, Арсен Савадов, Сергій Панич, Влада Ралко, Вінні Реунов, Олександр Ройтбурд, Тіберій Сільваші, Віктор Сидоренко, Марина Скугарєва, Юрій Соломко, Антон Соломуха, Олег Тістол, Василь Цаголов та Ілля Чічкан.

 Як зазначив керівник проекту Ігор Абрамович: “20 років присутності” — не рейтинг і не триб’ют, а визнання того, що національне мистецтво у нашій молодій державі, якій лише виповнилося 20 років, відбулося. Художники, що взяли участь у цій виставці, є одними із кращих, хто представляє на сьогодні українське мистецтво.”

Куратор проекту Марія Хрущак стверджує: “Проект покликаний ідентифікувати сучасне українське мистецтво як явище світового рівня. У даному випадку – представити твори тих художників актуального вітчизняного мистецтва, які є творцями нового образу України – держави з потужним культурним потенціалом, “здатністю реагувати на соціально-політичні процеси не лише похмурим візіонерством, але й вітальними рефлексіями”.

Проект констатує початок нової сторінки в сучасній виставковій історії – вперше ювілейна виставка буде супроводжуватись унікальним каталогом (формат А3), до якого увійдуть роботи, представлені в експозиції, та експертні коментарі щодо творчості учасників проекту.

Експозиція відкрита для огляду в Інституті проблем сучасного мистецтва. У грудні планується  її представлення у новому художньо-виставковому центрі “Артдонбас” у Донецьку.

Проект ініційований Інститутом проблем сучасного мистецтва НАМ України та здійснено за сприяння Міністерства культури України

 З прес-релізу виставки

Куратори

  • Марія Хрущак