Прес-анонс виставки “Ігри патріотів”. Галерея “Колекція”. Київ. 6 вересня 2007

06.09.2007 — 17.09.2007

Київ, 6 вересня 2007 року, 18:00 — галерея Колекція відкриє новий виставковий сезон найновішою серією фотографій знаменитого Бориса Михайлова та молодого й інтригуючого Миколи Рідного.

Проект представить дві фотографічні серії: «Ігри патріотів» Михайлова та Рідного й «Українська готика» авторства Рідного.

Серія «Ігри патріотів» — це форма художньої рефлексії про політичну реальність сучасної України і сприйняття цієї реальності звичайним українцем, який невдовзі перетвориться із просто громадянина на всесильного виборця.

Олег Байшев, творчий директор галереї Колеція, так коментує «Ігри патріотів»: «На знімках Михайлов і Рідний, одягнуті в голубе й помаранчеве трико, блазнюють, кривляються, роздають одне одному стусани, раптом в об’єктив «впадає» заплетена коса, а герої обіймаються і туляться одне до одного. Художники натякають на абсурдність українського політикуму, безглузде вовтузіння й часом надто очевидну спільність особистих інтересів. Та якщо сягнути глибше, то фотографії виявляться зовсім не такими самоочевидними. Гра відбувається між «старим», маститим художником з великим міжнародним досвідом та «юним» талановитим учнем. Їхні взаємостосунки і взаємні впливи, переплетіння їхніх поглядів, питання, хто кому потрібен і хто чий божник — усе це стоїть на кону в проекті Михайлова та Рідного. Але й така інтерпретація не остаточна. Образи серії — це алегорична розмова двох патріотів: «внутрішньо українського» та «емігранта». Люди, які живуть у цілком різних контекстах, тільки в політиці можуть знайти спільну тему для розмови, дискусії, суперечки. І на цьому ґрунті відчути якусь єдність».

Микола Рідний у своїй серії «Українська готика» так само зачіпає не просто формально-мистецькі, а й соціальні питання. Він фотографує підлітків — учнів ПТУ, адептів молодіжної субкультури «готів», демонструючи химерне поєднання західних культурних феноменів із місцевою пострадянської культурою. У своїй авторській концепції Рідний пише: «…«середовище існування» цих тенденційних субкультур продовжує нести відбитки радянського й у зовнішніх проявах, і в масовій свідомості. Парадоксальність «картинки», яку в результаті отримуємо, в тому, що актуальна субкультура, котра апелює новими поняттями й символами, виступає на тлі радянських декорацій, однак, доповнених колоритним антуражем українського патріотизму».

Проект «Ігри патріотів/Українська готика» триватиме до 18 вересня. Під час офіційного відкриття виставки пригощатимуть вишуканим коньяком Ахтамар (АрАрАт).

Галерея Колекція відкрита щодня, крім понеділка, з 10:00 до 19:00.

Запрошуємо журналістів на прес-перегляд виставки, що розпочнеться о 18:00, 6 вересня, у галереї Колекція за адресою: вул. Паньківська, 8. Прес-перегляд супроводжуватиметься прес-туром, що його проведуть художник Микола Рідний і куратор Олег Байшев. 
Офіційне відкриття виставки відбудеться о 19:00. www.collectiongallery.com.ua

За додатковою інформацією звертайтеся у PR-агенцію Pillar до менеджера проектів Олесі Островської:
тел. (044) 459 3437/38, моб. (067) 942 0628, 
[email protected]

Пов'язані художники

Пов'язані організації