Гоманюк Н. Душею прихилитися до цих майстрів… [Електронний ресурс]/Николай Гоменюк//Соус. – Режим доступу: http://coyc.com.ua/post/633

Душею прихилитися до цих майстрів…

Как местные СМИ показывают современное искусство мы решили разобраться на примере херсонских телеканалов ВТВ и «Скифия», сделавших сюжеты по поводу выставки ХерАрт. Выставка прошла зимой 2013 года в Выставочном зале НСХУ (куратор – В. Машницкий)


Ниже можно посмотреть скриншоты работ участников выставки и сравнить их с исходниками. В тексте можно также почитать комментарии, которыми снабдили херсонское журналисты участников выставки. Выбор работ, ракурс, качество подачи сами по себе являются артефактами, после просмотра которых трудно не согласится, что «стриптиз – это отвратительное зрелище» (это из старого советского анекдота, где рабочий заставлял жену танцевать на кухонном столе под звуки радио).

Но сам факт дискурса, конечно, радует. Потому что «Якби не було цього “квадрата” [это про “Черный квадрат” К.Малевича], навряд би так багато людей про нього говорили”.

Выставка ХерАрт

“Вживати таке буквосполучення в ефірі заборонено, тому ми будемо його відповідно маскувати… Чи не перестарались організатори з назвою виставки – питання залишається відкритим, бо такий самий напис на паркані не завжди означає перші літери міста, і тим більше ці три літери не часто асоціюються з мистецтвом…”

В.Машницкий

“Машницький створив серію мініатюр – це такі листівки з видами Херсону, і Херсон, я знаю, засвітився такими прекрасними гранями…”

С.Волязловский

“Творчість Станіслава Волязловського завбачиливо приховали в окремій кімнаті, куди дітям до 16-и вхід заборонено…”

А.Печерский

“За словами Олександра Печерського на критику своїх робіт він уваги не звертає і виставляє картини де захоче…”

А.Жуковский

“Дуже такий колоритний, такий оригінальний художник…”