Євгеній Павлов, Володимир Шапошніков. Серія «Інше небо». 2004. Розфарбоваий фото-колаж. 300 х 240 см

Автор роботи

Робіт у серії: 9

Розміри: 300 см x 240 см

Категорія: Фотографія

Техніка: ручне розфарбування, Фотоколаж


Створено: 2004 р.

Місце знаходження: Архів Євгенія Павлова

Опис роботи

Проект «Інше небо» замислювався як цілісний об’єкт — плафон на стелю, що складається з фотоколажів, об’єднаних у дев’ять великих зображень. Візуально і технологічно весь об’єкт мав сприйматися як мозаїка чи грандіозний зразок класичного плафона (на кшталт розпису Сікстинської капели, що й стала джерелом натхнення для митців). Та через технічні обмеження повністю задум втілити не вдалося, тож усі колажі експонувалися окремо.

Головна проблема «Іншого неба» — питання монументальності у фотографії, її здатності реагувати не лише на сьогочасні запити епохи, а й на глобальні константи, які завжди турбували людство. На відміну від більшості його колег, автора в цьому випадку турбують не соціальні проблеми сучасності (як бідність, наприклад), а її духовні аспекти. Мистецтвознавиця Тетяна Павлова написала: «Люди нові, тіла нові, ситуації інші, а змісти залишаються старими. Ми хотіли б побачити “Нове небо”, але бачимо тільки “інше”»1Павлова, Тетяна. «Інше небо» Євгенія Павлова та Володимира Шапошникова // Від серця до серця. Мистецька акція: альбом. — Х.: ХДАДМ, Колорит, 2004. — С. 140 ..

  1. Павлова, Тетяна. «Інше небо» Євгенія Павлова та Володимира Шапошникова // Від серця до серця. Мистецька акція: альбом. — Х.: ХДАДМ, Колорит, 2004. — С. 140 .