Юрій Рупін. Серія «Сорочинський ярмарок». 1983. Желатино-срібний друк. Розміри різні

Автор роботи

Робіт у серії: 21

Категорія: Фотографія

Техніка: Silver print


Створено: р.

Місце створення: с. Сорочинці, Полтавська обл., Україна

Опис роботи

Серія чорно-білих фотографій «Сорорчинський ярмарок» була відзнята Юрієм Рупіним у 1983 на ярмарці, що проводиться щороку наприкінці серпня в селі Великі Сорочинці Миргородського району, Полтавської області.

Коментар дослідника

«Сорочинський ярмарок» Юрія Рупіна – типовий приклад соціального репортажу, що набув популярності серед представників харківської школи фотографії наприкінці1970-х – у1980-х рр. Щоправда, на відміну від соціальних репортажів декого з його колег за групою час (Михайлова, Павлова), Рупін значно зменшував в них градус соціальної критичності, що особливо відчутно у даній серії. Віксуючи миттєвості події, фотограф не формує з них вже готову мозаїку концепції, лишаючи власну позицію нейтрально забарвленою. Лише інколи в них відчутний злегка іронічний погляд автора – у підкреслено наближеному ракурсі, кадрах, що достатньо відкрито демонструють безхитрісність оточення та одягу публіки. Але ця іронія не переростає в осуд, фіксацію на негативних аспектах сюжету, що документується, даючи глядачеві простір самому сформувати власне ставлення до серії.

Олександра Осадча

Історична довідка

Юрій Рупін розпочав свою кар’єру фотографа зі сфери фотожурналістики (після повернення до армії він пішов на курси в Палаці студентів Харківського політехнічного інституту), працюючи на газети та інформаційні агентства й в подальшому. Відтак, пряма фотографія займає значну частину творчості майстра 1970-х – 1980-х рр.