Юрій Лейдерман, Андрій Сильвестров. Одеса. Фрагмент. 205. 2015. Відео. 28’

Автор роботи

Тривалість відео: 28 хв

Категорія: Відео

Техніка: відео


Створено: 2015 р.

На замовлення / за підтримки: На замовлення Київської бієнале 2015 «Київська школа» та Академії світових мистецтв у Кельні. За підтримки SHIFT Basis.Kultur.Wien

Місце створення: Одеса, Україна

Місце знаходження: Берлін, Москва

Опис роботи

Група людей неспішно йдуть вулицями Одеси, щось на зразок хресного ходу і несуть в руках твори художника Валентина Хруща. Під час ходи  звучать фрази з дописів Олега Петранка в Facebook, цими фразами спілкуються між собою учасники ходи. Час від часу включається запис з дикторами, тексти яких багато в чому пояснюють загальний контекст відео.

Оператори: Олександр Тананов, В’ячеслав Шевченко, Георгій Вотбрех, Аліса Павловська, Андрій Кулигін

Звукооператор: Андрій Гурьянов

Монтаж: Данило Зінченко

Коментар дослідника

Відео «Одеса. Фрагмент 205» є частиною проекту «Бірмінгемський орнамент», над яким Юрій Лейдерман працював разом з режисером Андрієм Сильвестровим. Дане відео, створене спеціально для бієнале 2015 року «Київська школа» концентрується на феномені сучасної Одеси та одесита, показуючи його через сплетіння складних соціальних, історичних, політичних та культурних аспектів.

Історична довідка

Проект апелює до складних соціальних та політичних змін, які відбулися в Україні в 2014 році, а саме т. з. «Революції гідності» або «Єврореволюції» та її наслідків. Які по суті поділили Україну на два політичні блоки: євро та проросійсько орієнтовані та спровокували офіційно не визнану, але реальну війну між Україною та Росією. Одеса в цьому контексті завжди займала окреме місце, наголошуючи на своїй особливості.

Виставки

«Київська школа» — Київська бієнале 2015 (2015.09.08 - 2015.11.01)
Георг Шоллхаммер (куратор), Хедвіг Заксенхубер (куратор), Юрій Лейдерман

Школа процвітання. В рамках Київської школи (2016.03.12 - 2016.03.19)
Хедвіг Заксенхубер (куратор), Георг Шоллхаммер (куратор), Юрій Лейдерман