Василь Рябченко. Принц. 1990-ті. Папір, змішана техніка. 65 × 50 см

Автор роботи

Розміри: 65 см x 50 см

Категорія: Графіка

Техніка: змішана

Матеріали: папір


Створено: 1990-ті

Місце створення: Одеса

Опис роботи

«Принц» — одна з найвідоміших і найбільш масштабних серій Василя Рябченка. Вона існує в графічній і живописній версіях. Головний герой її — нереалізований, загублений юнак, у якого багато талантів і привілеїв, але позбавлений відчуття свободи він не отримує радості від їх реалізації.

Головний герой — «людина в костюмі» (Шевцова Д. Інтерв’ю з художником Василем Рябченком. Одеса, 3 серпня 2016 року) — збірний образ службовця, замкненого в офісному вакуумі працівника, який у снах і мріях переноситься зі свого звичного середовища в абсолютно неймовірні місця й ситуації. Втрачаючи зв’язок із реальністю, герой подорожує в часі, зустрічається з вигаданими персонажами та стає свідком і учасником парадоксальних подій. Наприклад, на одній із робіт головний герой стоїть над мертвим тілом свого двійника, на голові у якого — оленячі роги.

Художник заповнює простір картини несподіваними елементами і образами на зразок велетенських вух, жінки з зеленою шкірою, пальм на візках, громіздких ваз, які органічно вписуються в стилістику його оповіді. У більшості робіт Рябченко компонує незв’язані між собою сюжети, кілька зображень можуть аплікативно накладатися одне на одного, у них, як влучно висловився Михайло Рашковецький про властивий художнику прийом, «площина прориває площину». Незграбність зображених фігур, нагромадження різних образів і символів підсилюють атмосферу марення, у якій живе «принц».

Виставки

Вне-графика (1998)
Олександр Ройтбурд (куратор), Василь Рябченко, Олександр Ройтбурд