Василь Рябченко, 1989, Сусанна та старці, полотно, олія, 195 × 195 см

Автор роботи

Розміри: 195 см x 195 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 1989 р.

Місце створення: Одеса

Опис роботи

У серії «Сусанна і старці» Рябченко бере за основу відомий старозаповітний сюжет про Сусанну з Вавилону. Її несправедливо звинуватили в перелюбі з двома старцями, яким вона, навпаки, відмовила в близькості, і її врятував пророк Даниїл. Для художника цей сюжет — метафора насилля, обману і справедливого покарання за вчинений гріх. Сусанна тут уособлює жертовність заради збереження гідності.

Усі роботи — варіації тієї самої теми, одна від одної відрізняються стилістично і композиційно. У пластичному вирішенні Рябченко проходить шлях від аскетичного живопису з умовним схематичним зображенням персонажів до використання яскравої кольорової гами й уважної розробки деталей.

Серія «Сусанна і старці» типова для художньої практики Рябченка, яка полягає в постійному повертанні до однієї теми, її переосмисленні і переписуванні. Першу роботу серії Рябченко створив 1989 року і поповнював її варіаціями на тему до початку 2000-х. Така тривалість у часі дозволяє роздивитися, як з роками трансформуються авторський стиль і ставлення до обраної теми.

Виставки

Після модернізму (1989)
Михайло Рашковецький (куратор), Олександр Ройтбурд, Василь Рябченко

Babylon (1990)
Марат Гельман (куратор), Тетяна Чистова (куратор), Сергій Панич, Олександр Ройтбурд, Василь Рябченко, Олег Тістол, Костянтин Реунов, Олег Голосій, Олександр Гнилицький, Валентин Хрущ, Валерій Басанець, Сергій Ликов, Валерія Трубіна, Олена Некрасова

Діаспора (1993)
Василь Рябченко