Василь Рябченко, 1989, Самсончик, полотно, олія, 80 × 60 см

Автор роботи

Розміри: 80 см x 60 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 1989 р.

Місце створення: Одеса

Місце знаходження: Одеса

Опис роботи

Для Василя Рябченка характерно вигадувати своїх персонажів. У серії «Героїчні пупсики» це такий собі Балбесін, Самсончик і його малятко. Ця серія відзначається декоративністю і віртуозно промальованою розкішшю зображуваного, що взагалі властиво творчості Рябченка, і наочно демонструє, як художник наслідує прийоми та вживає елементи бароко й рококо.

У роботі «Самсончик»зображено маленького пухкенького хлопчика — типаж, характерний для мистецтва доби бароко. Він позує, стоячи на подушці, вбраний у золоту накидку і з розкішним убором на голові.

Історична довідка

В проекті «Міф. Українське бароко» робота демонструвалася поряд зі скульптурою 18 століття «Архангел Михайло», демонструючи схожість у техніці та наступність елементів течії в творчості сучасних українських художників.

Виставки

Kunst aus Odessa (1991)
Василь Рябченко

Міф «Українське бароко» (2012.04.27 - 2012.08.26)
Галина Скляренко (куратор), Оксана Баршинова (куратор), Павло Керестей, Сергій Панич, Анатоль Степаненко, Олександр Гнилицький, Валерія Трубіна, Дмитро Кавсан, Оксана Чепелик, Сергій Солонський, Василь Рябченко, Марина Скугарєва, Яна Бистрова, Олександр Ройтбурд, Павло Маков, Арсен Савадов