Сергій Солонський, 2006, Об’єкти та природні структури, серія із цифрових фотоколажів, різні розміри

Автор роботи

Розміри:

Категорія: Фотографія

Техніка: цифровий фотоколаж


Створено: 2006 — дотепер

Місце створення: Харків

Опис роботи

До серії включені фотоколажі, зроблені за модульним принципом із макрознімків напівкоштовного каміння.

Коментар дослідника

«Об’єкти та природні структури» — одна з небагатьох серій Сергія Солонського, в якій присутня поліхромія. Виразність природних фактур, модифікована завдяки цифровим технологіям, споріднює твори з естетикою мови абстрактного живопису. Той факт, що роботи з серії для виставки «Таємниче» були роздруковані на тканині, ще більше підсилило ці візуальні конотації. Невипадково, говорячи про дану серію, майстер постійно згадує одного із засновників абстрактного мистецтва Василя Кандинського та його технологію малюнку через мікроскоп. Тут також можна згадати і творчість Герхарда Ріхтера, який за допомогою цифрових маніпуляцій збільшує до розмірів полотен мікроскопічні розміри власних же картин.

Як і Ріхтер, Солонський прагне досягти враження певної імматеріальності та безкінечності зображення, досягаючи його завдяки вже відпрацьованому за роки прийому модульного колажу. Останній дає гіпнотуючий рекурсивний ефект, перетворюючи кожен фрагмент на мікро-Універсум із складною фрактальною природою.

Історична довідка

Частина серії була включена до групової виставки «Таємниче», яка пройшла в Харківській муніципальній галереї влітку 2007 року (куратор та учасник — Віталій Смахтін, інші учасники — Олексій Борисов та Артем Погребний). Для неї роботи були роздруковані великим форматом на тканині, хоча більшість робіт не демонструвались і наразі існують лише в цифровому вигляді.

Виставки

Таинственное (2007.06.26 - 2007)
Віталій Смахтін (куратор), Сергій Солонський