Сергій Солонський, 1996, Фало геральдика, серія фотоколажів, ручне хімічне тонування, 80 × 80 см

Автор роботи

Розміри: 80 см x 80 см

Категорія: Фотографія, коллаж/плакат

Техніка: ручне хімічне тонування, Фотоколаж


Створено: 1996 р.

Місце створення: Харків

Опис роботи

«Фало геральдика» —  це серія великоформатних, тонованих в ручну фотоколажів Сергія Солонського, в яких із зображень рук та фалоса складені впізнавані політичні та культурні символи — свастика, семисвічник, серп та молот, тощо.

Коментар дослідника

Колаж від самого початку творчого шляху Сергія Солонського захоплював митця своєю естетикою та можливостями, які він відкривав для трансформації реальності. Художник отримує вражаючий, майже «фотошопний» результат, працюючи при цьому виключно вручну, в техніці модульного колажу.

Історична довідка

Епатажність і опозиційність були рисами, притаманним харківському фотографічному осередку навіть в середині 1990-х, коли мистецтво звільнилось вже було вільним від державного контролю. Проте інертність суспільного смаку змушувала митців раз-по-раз провокувати глядача, пропонуючи йому гострий, їдкий погляд на дійсність. Колаж, із його деконструктивною природою, ідеально вкладався в цю концепцію, дозволивши Солонському через іронічну фетишизацію найінтимнішох частини людського тіла втілити нігілістичні настрої епохи, коли відбувалась тотальна переоцінка цінностей.