Сергій Солонський. Боб (триптих). 1995. Желатино-срібний друк. 90 × 60 см кожна частина

Автор роботи

Розміри: 90 см x 60 см

Категорія: Фотографія

Техніка: аналогова фотографія, ручне тонування, срібно-желатиновий друк

Матеріали: фотопапір


Створено: 1995 р.

Місце створення: Харків

Опис роботи

Для даного фото-триптиху митцю позує харківський колега, Борис Михайлов, знятий в трьох ракурсах — профіль (права частина), три чверті (центральна) та фас (ліва частина). Попри свою монохромність, зображення набуває певного забарвлення та ефекту «зістареної поверхні» за рахунок нанесеного на відбиток лаку для меблів, жовтуватість якого контрастує з холодним кольором, що отримали внаслідок желатино-срібного-друку.

Коментар дослідника

Формат триптиху був обраний Сергієм Солонським невипадково, оскільки він дозволяє задати певну композиційну та емоційну динаміку: якщо для двох бічних частин були використані найбільш формальні ракурси (профіль та фас), що роблять зображення схожими на світлини з досьє, то центральна частина із динамічним поворотом голови та гротескною мімікою моделі створює до них виразний контраст. Завдяки цьому твір набуває «кінематографічності», розвитку дії.

Історична довідка

Триптих було виконана спеціально для виставки «Синдром Кандинського», що проходила в Одеському краєзнавчому музеї в 1995 році.

Серійні портрети (нерідко це автопортрети) достатньо часто зустрічаються у доробку представників Харківській фотографічній школи («Чурсін, що мешкає у табуреті» Олега Мальованого, «Я не Я» Бориса Михайлова). Вони вирізняються іронічністю підходів та підкресленою акцентуацією на тілесному, досліджуючи межі особистого простору моделі.

Виставки

Синдром Кандинського (1995.10.01 - 1995.10.10)
Михайло Рашковецький (куратор), Олександр Ройтбурд (куратор), Олена Михайловська (куратор), Гліб Катчук, Олександр Ройтбурд, Сергій Братков, Леонід Войцехов, Ігор Гусєв, Дмитро Дульфан, Мирослав Кульчицький, Вадим Чекорський, Олег Мігас, Василь Рябченко, Ігор Подольчак, АЄС, Пилип Перловський, Сергій Солонський, Олександр Венецький, І. Гетьманець, Юлія Депешмот, Ірина Дратва, Віктор Касьянов, Едуард Колодій, Олександр Лісовський, Світлана Мартинчик, Ігор Стьопін, Владислав Єфімов, Іван Паламарь, Юрій Плісс, В. Єрьоменко, Олександр Панасенко, Марина Петренко, Олександр Савко, Олександр Шевчук, Шмек Зауи, Борис Михайлов

Публічний інтерес (1998)
Софія Асоєва (куратор), Олександр Гнилицький, Сергій Солонський, Кирило Проценко, Олександр Шевчук