Сергій Панич. Ландшафт із зворотною перспективою. Диптих, права частина. 1999–2000. Полотно, олія. 95 × 190 см

Автор роботи

Робіт у серії: близько 15

Розміри: 95 см x 190 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 1999-2000

На замовлення / за підтримки: [?]

Місце створення: Київ

Місце знаходження: [?]

Опис роботи

Робота входить до серії «Острів Святої Єлени», над якою художник працював з 1996 по 2002 роки. Панич зобразив краєвид начебто острова Святої Єлени, де провів свої останні дні Наполеон Бонапарт. Фрагменти ампірної архітектури, стилю доби великого Наполеона, які є символами його величі і могутності: різноманітні колони, портики, античні амфори — губляться серед могутньої природи і тануть у променях сонця, яке сходить на обрії. У роботах очевидні алюзії на романтичні пейзажі Клода Лоррена з їхньою світлонасиченістю і монументальністю, у яких природа віддзеркалює думки і настрій головного героя.

Панич уникає зображувати людину і показує лише її величний слід, відбиток, що його зберігають руїни класичної архітектури. Вони символ людської могутності і водночас хиткості, непевності світу. Ілюзорні позачасові пейзажі спонукають до роздумів про місце людини у світі, її прагнення і поразки.

Виставки

Міф «Українське бароко» (2012.04.27 - 2012.08.26)
Галина Скляренко (куратор), Оксана Баршинова (куратор), Павло Керестей, Сергій Панич, Анатоль Степаненко, Олександр Гнилицький, Валерія Трубіна, Дмитро Кавсан, Оксана Чепелик, Сергій Солонський, Василь Рябченко, Марина Скугарєва, Яна Бистрова, Олександр Ройтбурд, Павло Маков, Арсен Савадов