Роман Пятковка. Серія «Ігри лібідо». 1991. Аналогова ч/б фотографія. Срібно-желатиновий друк, матовий фотопапір. 24 × 30 см

Автор роботи

Робіт у серії: 50

Розміри:

Категорія: Фотографія

Техніка: аналогова ч/б фотографія


Створено: 1991 р.

Місце створення: Харків

Опис роботи

Тема тілесності визначальна в мистецькій практиці Романа Пятковки. Її трактування варіюється від відстороненого замилування недосконалістю тіла до зухвалих зйомок напівпорнографічного характеру. Герої серії «Ігри лібідо» — група оголених молодих чоловіків і жінок з намальованими на обличчях фарбою страшними масками. Вони кривляються, кричать у камеру, імітують статеві акти, їхні дії нагадують поведінку дикого первісного племені. Пятковка намагається дослідити роль лібідо (сексуального потягу), його вплив на поведінку людини та нищівні наслідки, які несе за собою звільнення і беззаперечне виконання своїх сексуальних бажань.

У роботі над серією Пятковка використав винайдений ним метод негативного монтажу: фрагменти оригінальних чорно-білих негативів було приклеєно на поверхню скляних пляшок і вони друкувалися в той час, коли клей роз’їдав їхню поверхню. Залежно від швидкості принтера тираж міг коливатися від 3 до 5 зображень. Отримані фотографії справляли незвичайний багатошаровий ефект, що підсилював і без того шокуюче враження від побаченого.