Гліб Вишеславський, 1983, Початок, полотно, олія, 80 × 100 см

Автор роботи

Розміри: 80 см x 100 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 1983 р.

Опис роботи

Робота горизонтального формату, виконана в теплій кольоровій гамі. Превалюючі кольори – коричневий, рудий, охра, жовтий, сіро-блакитний. На передньому плані зображено двох людей та коня. Один з них стоїть збоку від нього, інший їде на причіпленому до нього візку. Перша людина зображена в більш світлих, жовтуватих тонах, друга – темно-червона, як і кінь. На задньому плані абстрактне зображення землі та неба.

Коментар дослідника

Роботу можна умовно віднести до раннього періоду творчості автора, коли художник ще не знав інших засобів висловлення, окрім живопису. При цьому варто зазначити, що живопис проходить крізь весь творчий шлях художника, ним він займається і по нині.

Історична довідка

В кінці 70-х — на початку 80-х років, живопис лишався основним засобом висловлення. Тоді художник володів лише цією мовою, а все інше було «поза практикою[1]»

[1] Гліб Вишеславський. Альбом. К.: Головне управління культури, мистецтв та охорони культурної спадщини КМДА. 2004, С. 4

Виставки

Київ — Таллінн, у рамках фестивалю «Молодіжне перехрестя-1987» (1987)
Анатоль Степаненко, Гліб Вишеславський, Марина Скугарєва, Олег Тістол, Олег Голосій, Костянтин Реунов, Яна Бистрова, Валерія Трубіна, Ігор Подольчак, Олександр Гнилицький