Павло Керестей. Сходи. 1988. Полотно, олія. 85 × 85 см

Автор роботи

Розміри: 85 см x 85 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 1988 р.

Опис роботи

На полотні зображено акробатів, що ніби зависли у повітрі, справа намальовані помаранчеві сходи. Переважають теплі пастельні відтінки рожевого, помаранчевого та блакитного кольорів.

Історична довідка

У другій половині 1980-х років у СРСР відбувалися процеси перебудови та гласності. Вони призвели до виникнення форми зборів та протестів — страйків. Зокрема у 1988 році у Львові відбулися перші несанкціоновані мітинги, їхні учасники вимагали від органів влади реабілітації воїнів УПА; у містах Києві, Вінниці, Хмельницькому відбулися масові мітинги, присвячені екологічним проблемам тощо.

У липні 1988 року на засаді Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод було сформовано легальну правозахисну асоціацію партійного типу — Українську Гельсінську спілку (УГС).

На XIX партійній конференції КПРС, що відбулася у червні — липні, було проголошено реформу політичної системи. Реформа полягала в розмежуванні функцій партійних і радянських органів («Вся влада Радам»), у пожвавленні їх діяльності й зміні порядку виборів; пропонувалося також створення нової структури влади.

Виставки

Перша радянсько-американська виставка (1988 - 1990)
Павло Керестей, Роман Жук, Юрате Миколайтіте, Дмітрій Канторов, Дейна Деянг Олсон, Костянтин Реунов, Олександр Захаров, Селест Саліван, Іварс Пойканс, Олександр Ройтбурд, Маті Кармін, Сергій Святченко, Деніс Майкл Доран, Олександр Гнилицький, Роберт Лі Фостер, Олег Тістол, Луїс Золлур Бікет