Олександр Клименко. Дзвіночки Лао. 1993. Полотно, олія. 150 × 200 см

Автор роботи

Розміри: 150 см x 200 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 1991 [1993] [1990]

На замовлення / за підтримки: ?

Місце створення: Київ

Місце знаходження: немає

Опис роботи

«Дзвіночки Лао» належать до раннього періоду творчості художника. Майже все полотно займають фрагментовані зображення жінок та жінок з дітьми на руках. Усі фігури трактовано як рельєфні, ніби вирізьблені з каменю, ще вони схожі на чорно-білі репродукції меморіальних пам’ятників. Усі фігури виконано в монохромних сіро-синіх кольорах. На фігурах і по периметру роботи зображено різноманітні символи й ієрогліфи, які нагадують наскельні написи.

У білих хмарках, наче в «баблз» у коміксах, Клименко зображує те, що говорять жінки і діти. Їхню мову передано через зображення дзвіночків. Відповідно до східної міфології, дзвіночки символізують радісні дитячі голоси і творчість. Сам Клименко зазначає, що роботу присвячено темі комунікації. «Дзвіночки Лао» можна інтерпретувати як зв’язок поколінь.

Цю роботу Олександр Клименко знищив.

Виставки

Передній край
Тамара Лі (куратор), Олександр Клименко

Початок (1992)
Дмитро Кавсан, Юрій Соломко, Олександр Клименко, Валерія Трубіна, Леонід Вартиванов

Пінакотека. Спеціальний проект «Нова фігуративність» (1999)
Олександр Соловйов (куратор), Леонід Вартиванов, Олександр Гнилицький, Олег Голосій, Дмитро Кавсан, Павло Керестей, Сергій Ликов, Максим Мамсіков, Кирило Проценко, Костянтин Реунов, Олександр Ройтбурд, Юрій Соломко, Олександр Клименко, Валерія Трубіна, Микола Маценко, Олег Тістол, Василь Цаголов, Ілля Чічкан, Олександр Харченко, Василь Рябченко, Влада Ралко