Олександр Друганов. Жиллет. 1997. Інсталяція. Розміри невідомі

Автор роботи

Розміри:

Категорія: Інсталяція

Техніка: аналогова фотографія

Матеріали: друкований текст, фотопапір, шкіра, щетина


Створено: 1997 р.

Місце створення: Київ

Місце знаходження: [?]

Опис роботи

До інсталяції входять чотири предмети. Два з них — круглої форми і обтягнуті шкірою. На першому — автопортрет Олександра Друганова, який голиться. На другому — крупним планом жіноче обличчя, яке тулиться до виголеної щоки чоловіка. Найменший предмет — папір з надрукованим текстом: «Архетипическое, как таковое, не имеет ни образа, ни названия, и форма, которую в любое время принимает бесформенность, так же мимолетна, как и любой образ, созданный человеком. Поскольку архетипический культурный канон должен восстать и обрести форму, то и его воплощение является преходящим и должно подвергаться изменениям и трансформациям». Четвертий предмет — овальної форми і так само обтягнений шкірою тілесного кольору — імітує щетину з поголеною стрічкою.

Робота апелює до реклами засобів для гоління торгової марки Gillette, яка повсюдно захопила телевізійний ефір у середині 1990-х. Крім того, в той час Друганов працював арт-директором у рекламній агенції Leo Burnett і постійно мав справу з візуальним рядом світу реклами. Текст про архетипність — філософська ілюстрація до процесів створення візуального складника бренда чи то пак образу.

Коментар дослідника

 

Автор вважає, що робота була експонована не правильно, що вона мала бути орієнтована вертикально [ref]Інтерв’ю з Олександром Другановим в ПАЦ, 8.06.2016[/ref]