Олександр Друганов. Сьогодні я побачив людей, які йдуть сходами. 1992. Фотографія. Розміри невідомі

Автор роботи

Розміри:

Категорія: Фотографія

Техніка: аналогова фотографія

Матеріали: фотопапір, чорно-білі фотографії


Створено: 1992 р.

Місце створення: Київ

Місце знаходження: Оригінал був знищений. Залишився слайд

Опис роботи

Робота складається з двох фотографій, зроблених із проміжком у кілька хвилин. На них зображено наслідки пожежі, яка сталася 1992 року в актовій залі Української академії мистецтв (нині — Національна академія образотворчого мистецтва й архітектури). Серед уламків — напівпрозорі, ніби привиди, постаті чоловіків. Знімки було зроблено зі штативу на великій витримці.

Зображення пожежі в академії можна інтерпретувати як оновлення, коли митці прагнули змін і це відбилося у їхній художній практиці. Ця робота втілює занепад старої системи (радянського академічного живопису) і пошуку нових можливостей (поряд із неможливістю втечі).

Олександр Друганов розповів історію, яка стала для нього поштовхом до цієї світлини. Він стояв у Києві біля підземного переходу, вхід до якого було перекрито смугастою стрічкою, і люди слухняно обходили його. Та художник наважився, підняв стрічку, спустився в перехід і зробив так кілька разів. І він побачив, як перехожі повторюють за ним: так само піднімають стрічку і спускаються сходами вниз. Відчуття можливості порушити заборону підштовхнуло Друганова створити цю роботу.

Виставки

Постанестезія. Діалог із Києвом [PostAnaesthesia. Dialog mit Kiew] (1992.09.11 - 1992.09.27)
Кристоф Відеман (куратор), Павло Керестей, Олег Голосій, Олександр Гнилицький, Олександр Ройтбурд, Олександр Друганов, Савадов-Сенченко, Дмитро Дульфан, Арсен Савадов, Георгій Сенченко

Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище (2016.10.21 - 2017.01.08)
Ксенія Малих (куратор), Тетяна Кочубінська (куратор), Сергій Ануфрієв, Василь Цаголов, Олександр Гнилицький, Олександр Друганов, Микола Трох, Савадов-Сенченко, Павло Керестей, Олександр Ройтбурд, Дмитро Кавсан, Валерія Трубіна, Олег Голосій, Ілля Чічкан, Юрій Соломко, Максим Мамсіков, Олександр Клименко, Ілля Ісупов, Дмитро Дульфан, Андрій Казанджій, Леонід Вартиванов