Оксана Чепелик. Урбаністична мультимедійна утопія. 2003. Відео, двоекранна відеоінсталяція, 9’ 59’’, цифрова фотографія

Автор роботи

Тривалість відео: 9 хв x 59 сек

Категорія: Відео, Інсталяція


Створено: 2003 р.

На замовлення / за підтримки: Баухауз, Дессау, Німеччина

Місце створення: Кадри, зняті в Сіднеї в Австралії, переважно в Downtown – CBD - Sydney Central Business District та Сіднейскій затоці в гирлі річки Парраматта, а також на місці ділянки в Дарлінг-Харбор, що була відведена для проектної пропозиції від Баухауза, Дессау, Німеччина.

Опис роботи

Відеопроект присвячено процесу глобалізації та його міським і культурним наслідкам. Цей процес у роботі Чепелик представлено шляхом об’єднання зображень реальних і віртуальних просторів міст.
Для створення роботи використано безліч технічних прийомів: «Глитч, захват ускоренного изображения, замедление и ускорение записанного ускоренного изображения, замедление и ускорение видео и аудио, искажения параметров изображения, наложение кадров с размытым контуром, эффекты: стробоскоба, пульсация позитивного и негативного изображения, рыбий глаз, наложение движущихся текстов, искажение слоев: перспективные, спиральные, тавтологические повторы видео и аудио, эхо, мультиэкранное изображение, комбинируемые с кадрами реального изображения, или микшируемые вышеуказанные эффекты одновременно».[1]».

[1] З особистого листування Катерини Блудової з художницею від 12.02.2016

Коментар дослідника

У цій роботі художниця зачепила тему інтенсивного економічного розвитку так званого азіатського технологічного коридору і продемонструвала процеси глобалізації через зображення міста, яке стрімко розвивається. У цьому розвитку матеріальні компоненти міста (архітектура, простір, реклама) розвиваються і перетворюються разом з ним, виступаючи елементами міської (а водночас світової) «мозаїки». Так художниця демонструє процес глобалізації через показ «фрагментів», звертаючи увагу на окремі деталі, які створюють основу довколишнього світу.

Історична довідка

Місто розвивається, і в цей час його матеріальні компоненти (архітектура, простір, рух, реклама) розвиваються і перетворюються разом з ним.

Виставки

CologneOFF VII (2013)
Оксана Чепелик