Оксана Чепелик. Piece of Shit. 1998. Інтерактивна інсталяція, перформанс

Автор роботи

Категорія: Перформанс, Інсталяція

Матеріали: сніг, фекалії лося


Створено: 1998 р.

Місце створення: Національний парк Банфа, неподалік від Banff Centre for The Arts, Банф, Канада

Опис роботи

Робота над інсталяцією тривала цілий місяць. Щодня художниця викладала слова з фекалій лося на снігу в Національному парку Банффа (Канада). Усі слова починалися на літеру W, що відсилає до слова web (мережа, інтернет). Саме на цю тему проводилась дискусія в рамках резиденції Long March, присвяченої лівому мистецтву й активізму, у якій художниця брала участь.
У кінці місяця відбувся сам перформанс, до якого міг долучитися кожен охочий. Для цього на снігу лежали рукавички, які можна було одягнути, і було викладено слово policy (політика) — як натяк на так звану «політику чистих рук». За допомогою учасників резиденції слово policy незабаром перетворилося на police (поліція).

Коментар дослідника

Коментар
Перетворення слова policy на police (поліція) розкривало процес перетворення policy web (політики інтернету) та й самого інтернету на police (поліцію), яка стежить за користувачами, контролює їхні дії, місцезнаходження тощо, втручається в особисте життя. [1] З записів розмови Катерини Блудової з художницею від 24.01.2015

Історична довідка

Кадри з інсталяцією і перформансом «Piece of Shit» використано у фільмі «Улюблені іграшки лідерів». Робота над інсталяцією тривала місяць.

Виставки

A piece of shit (1998)
Оксана Чепелик

Long March (1998)
Оксана Чепелик