Оксана Чепелик. Улюблені іграшки лідерів. 1998–2003. Перформанс, відео 15′ 44”. Серія з 15 кольорових фотографій

Автор роботи

Тривалість відео: 15 хв x 44 сек

Категорія: Відео, Перформанс, Фотографія


Створено: 1998–2003

Опис роботи

У цьому фільмі, а також у перформансі, сама художниця послідовно перевтілюється в трьох персонажів — Леніна, Гітлера й Ейнштейна. Вона розрізає м’які іграшки, і з їхніх шматків робить перуки, вуса тощо, щоб стати схожою на того чи того персонажа. За кадром звучать уривки з праць Зиґмунда Фрейда про вплив сексуального досвіду в дитинстві на дальше життя людини (під час перформансу ці уривки транслювалися на екран позаду художниці), а також демонструються кадри про дитинство певного персонажа. Крім того, кожен сюжет чергується з фрагментами зйомок інсталяції «Piece of Shit».

Коментар дослідника

Коментар та історична довідка до роботи
У цій роботі Оксана Чепелик вивчає природу тоталітаризму і наприкінці тисячоліття порушує проблему небезпеки масових ілюзій у XX столітті.
Також, приміряючи образи трьох відомих чоловіків, художниця досліджує свою роль як жінки в контексті чоловічої ієрархії і влади.
Експериментальний фільм «Улюблені іграшки лідерів» базується на однойменному перформансі й інтерактивній інсталяції «Piece of Shit», реалізованій у мистецькому центрі The Banff Centre of Arts у Канаді.

[1] [Електронний ресурс]: http://www.art-action.org/site/fr/catalog/archive/00_01/htm/0719.htm

Історична довідка

Експериментальний фільм «Улюблені іграшки лідерів» базується на однойменному перформансі та інтерактивній інсталяції «Piece of Shit», реалізованій у мистецькому центрі The Banff Centre of Arts у Канаді.

Виставки

Donumenta. Фестиваль українського мистецтва (2003.09.23 - 2003.11.09)
Ілля Ісупов, Олександр Гнилицький, Оксана Чепелик, Олександр Ройтбурд, Андрій Сагайдаковський, Сергій Братков, Ілля Чічкан, Дмитро Дульфан, Максим Мамсіков, Влада Ралко, Ксенія Гнилицька, Катчук-Кашимбекова

Відкрита ніч, кінофестиваль (2005)
Оксана Чепелик, Гліб Катчук