Марина Скугарєва. День. 2000. Полотно, олія. 65 × 175 см

Автор роботи

Розміри: 65 см x 175 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 2000 р.

Опис роботи

Роботу «День» Скугарєва створила на початку 2000-х років. Відтоді художниця почала малювати лаконічні твори, які ілюструють її побут.

Буденність для Скугарєвої — важлива тема з самого початку. Однак побут і рутина, що їх зображує художниця, не гнітючі. Світлі пастельні кольори підкреслюють добрий настрій, простоту і легкість життя. У цій картині символом рутини і щоденних хатніх справ виступає довгий стіл, який тягнеться вздовж усього полотна і немає йому кінця-краю. На столі стоять квіти, лежать окуляри, стоїть кухоль. Об’єкти щоденного вжитку — кухлі, сімейні портрети, окуляри — все це показує інтимний простір художниці.

У цій картині художниця звертається до прийому повтору, розташовуючи однакові портрети письменника Юрія Андруховича над столом на одній відстані один від одного.

Саме у 2000-х художниця познайомилася з Андруховичем і почала читати його тексти, зокрема колонки у всеукраїнській газеті «День», яка й дала назву живописному полотну.

Виставки

Перша колекція (2003.11.22 - 2003.12.05)
Олександр Соловйов (куратор), Павло Керестей, Валерія Трубіна, Максим Мамсіков, Дмитро Дульфан, Олександр Гнилицький, Анатоль Степаненко, Юрій Лейдерман, Юрій Соломко, Ілля Ісупов, Дмитро Кавсан, Ілля Чічкан, Гліб Вишеславський, Сергій Солонський, Кирило Проценко, Олег Голосій, Василь Рябченко, Марина Скугарєва, Олег Тістол, Верещак-Зінець, Віктор та Сергій Кочетови, Сергій Кочетов, Анатолій Ганкевич, Леонід Войцехов, Перці, Олександр Ройтбурд, Лариса Резун-Звездочетова, Павло Маков, Олександр Шевчук