Максим Мамсіков. Серія «Проліски», або «Машинки під снігом».2003–2007. Полотно, олія. Розміри різні

Автор роботи

Робіт у серії: більше 20

Розміри: розміри варіюються

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 2003–2007

Місце створення: Київ

Місце знаходження: різне

Опис роботи

Розвиток рекламного бізнесу і масова поява візуальної реклами в місті знайшли відбилися у творчості живописця і колишнього рекламника Максима Мамсікова, який з 2000-х років у своїй художній практиці досліджував міський простір. У цей час він створив серії «Багатоповерхівки», «Проліски, або Машинки під снігом», «Білборди», які іронічно критикують українські ЖКГ.
Серія складається з великої кількості полотен різних розмірів, на яких зображено запорошені снігом автомобілі, що стоять на узбіччях вулиць.
У картинах художник лишає багато незайманого полотна, яке саме по собі уособлює сніг. Створені з акварельною легкістю ці твори викликають відчуття самотності.
Ця серія часто експонується під різними назвами: «Проліски», «Машинки під снігом», або «Frozen». Сам художник одного разу прокоментував назву так: «Я не автомобіліст, просто їду в таксі по заваленому снігом місту, його в цьому році взагалі не прибирають — революція, значить, повна свобода! Стою в пробках, дивлюся на машини, чую голос водія: “Проліски продають”».

Виставки

Перша колекція (2003.11.22 - 2003.12.05)
Олександр Соловйов (куратор), Павло Керестей, Валерія Трубіна, Максим Мамсіков, Дмитро Дульфан, Олександр Гнилицький, Анатоль Степаненко, Юрій Лейдерман, Юрій Соломко, Ілля Ісупов, Дмитро Кавсан, Ілля Чічкан, Гліб Вишеславський, Сергій Солонський, Кирило Проценко, Олег Голосій, Василь Рябченко, Марина Скугарєва, Олег Тістол, Верещак-Зінець, Віктор та Сергій Кочетови, Сергій Кочетов, Анатолій Ганкевич, Леонід Войцехов, Перці, Олександр Ройтбурд, Лариса Резун-Звездочетова, Павло Маков, Олександр Шевчук

Проліски (2005.03.11 - 2005.03.29)
Максим Мамсіков