Максим Мамсіков. Ку-клукс-клан. 1993. Полотно, олія. 90 × 50 см

Автор роботи

Розміри: 90 см x 50 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 1993 р.

Місце створення: Київ

Місце знаходження: ?

Опис роботи

Роботу написано на початку 1990-х років у час психоделічних експериментів, які вели до пошуку альтернативних реальностей і створення галюцинаторних образів.

У цій роботі художник використав монохромні кольори. На полотні він зобразив персонажів з американської расистської організації Ку-клукс-клан (одягнуті в характерні білі костюми, які закривають тіло й лице і мають лише прорізи для очей), котрі їдуть на вантажівці в темному нічному лісі. П’ятеро куклукскланівців перебувають у кузові автомобіля.
Нічний пейзаж доповнює зображення молодого місяця над смереками.
Образ членів білого братства, ймовірно, пов’язаний із контекстом 1990-х років, коли виникали різноманітні релігійні й ідеологічні рухи та секти. Серед таких екстремістських організацій була секта Білого братства, яка активно діяла в Києві у 1990–1991 роках.

Виставки

Перша колекція (2003.11.22 - 2003.12.05)
Олександр Соловйов (куратор), Павло Керестей, Валерія Трубіна, Максим Мамсіков, Дмитро Дульфан, Олександр Гнилицький, Анатоль Степаненко, Юрій Лейдерман, Юрій Соломко, Ілля Ісупов, Дмитро Кавсан, Ілля Чічкан, Гліб Вишеславський, Сергій Солонський, Кирило Проценко, Олег Голосій, Василь Рябченко, Марина Скугарєва, Олег Тістол, Верещак-Зінець, Віктор та Сергій Кочетови, Сергій Кочетов, Анатолій Ганкевич, Леонід Войцехов, Перці, Олександр Ройтбурд, Лариса Резун-Звездочетова, Павло Маков, Олександр Шевчук