Максим Мамсіков. День. 1992. Полотно, олія. 100 × 150 см

Автор роботи

Розміри: 100 см x 150 см

Категорія: Акція, Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 1992 р.

Місце створення: Київ

Місце знаходження: ?

Опис роботи

Робота належить до ранньої творчості Максима Мамсікова, що їй притаманні «акварельність», розмиті і недбалі контури рисунка, холодні, стримані синьо-сірі кольори.

Картину створено у сквоті на вулиці Паризької Комуни в період творчої співпраці і взаємовпливів із живописцями Голосієм, Гнилицьким, Трубіною, Соломком та ін.

Героя картини зображено в простому, майже аскетичному інтер’єрі: глядач бачить вікно ліворуч, ліжко, на якому спить чоловік, круглий механічний будильник, поданий крупним планом.

Картина передає відчуття тиші, спокою і сну. Герой перебуває в особистому просторі, у який Мамсіков уводить глядача. Без відома він порушує простір приватності, з’являється відчуття тривоги, глядач стає частиною саспенсу, бо не знає, чи задзвонить будильник, чи прокинеться чоловік.

Виставки

Нові роботи художників Києва (1992)
Олександр Соловйов (куратор), Ігор Оксамитний (куратор), Ілля Чічкан, Павло Керестей, Юрій Соломко, Максим Мамсіков, Валерія Трубіна, Олександр Гнилицький, Володимир Єршихін, Микола Кривенко, Тіберій Сільваші, Олександр Животков, Олександр Сухоліт