Лариса Резун-Звєздочьотова. Килим ВДНГ СРСР. 1986-1989. Мішана техніка. Волок, емаль. 200 × 120 см

Автор роботи

Розміри:

Категорія: інше

Техніка: змішана

Матеріали: волок, емаль


Створено: 1988

Опис роботи

У своїй ранній художній практиці Лариса Резун-Звездочетова часто зверталася до символів радянської пропаганди, масової і візуальної культури. У цій роботі художниця використала образ ВДНГ (1935–1954), де радянська влада демонструвала свої звитяги й досягнення. Розмістивши зображення фонтану «Золотий колос» (1950–1954, архітектори К. Топурідзе, Г. Константіновський, скульптор П. Добринін) з московського виставкового центру на емалевій поверхні, художниця створила щось на зразок великого сувенірного значка. Однак прикрасила ним не одягу, а килим — звичайний побутовий предмет, знайомий кожному жителю СРСР, який правив за декоративний елемент інтер’єру. Так предмет монументального мистецтва (ВДНГ) переноситься в буденну площину.

Критик Нікіта Алєксєєв у каталозі «Adresse provisoire pour l’art contemporain russe» завважив, що в ранніх роботах Резун-Звездочетова зверталася до категорії прекрасного і опрацьовувала його з властивою їй іронією: «Довгий час вона професійно займалася народним мистецтвом. Вона добре знає, що коли який-небудь сільський чи міський житель неймовірним чином оздоблює свій будинок, машину або холодильник, він це робить з пристрасті до краси. До того ж поняття краси нестійке… Матеріали, якими вона користується — найяскравіші фарби, синтетична парча і фальшивий оксамит, предмети з магазинів типу “Все за 10 франків” — вже стійко асоціюються з кітчем». Та цей простий«побутовий» кітч, на думку критика, і робить художницю унікальною й особливою.

Виставки

Перша колекція (2003.11.22 - 2003.12.05)
Олександр Соловйов (куратор), Павло Керестей, Валерія Трубіна, Максим Мамсіков, Дмитро Дульфан, Олександр Гнилицький, Анатоль Степаненко, Юрій Лейдерман, Юрій Соломко, Ілля Ісупов, Дмитро Кавсан, Ілля Чічкан, Гліб Вишеславський, Сергій Солонський, Кирило Проценко, Олег Голосій, Василь Рябченко, Марина Скугарєва, Олег Тістол, Верещак-Зінець, Віктор та Сергій Кочетови, Сергій Кочетов, Анатолій Ганкевич, Леонід Войцехов, Перці, Олександр Ройтбурд, Лариса Резун-Звездочетова, Павло Маков, Олександр Шевчук