В’ячеслав Машницький, Володимир Єршихін. Комплект листівок «Приватна збірка». 1994

Автор роботи

Робіт у серії: 18 листівок

Категорія: інше

Техніка: офсетний друк на глянцевому папері


Створено: 1994 р.

Місце створення: Київ

Місце знаходження: Херсон

Роботи у серії

Опис роботи

Комплект листівок «Приватна збірка» — це художня акція В’ячеслава Машницького і Володимира Єршихіна, яку вони реалізували в Києві 1994 року.

Кожна з 18 листівок містить слово, що є назвою живописного твору. Серед них є відомі твори мистецтва («Дім Тінторетто» Петра Кончаловського або зразок раджпутського живопису із зображенням Савай Джагат Сингхджі на слоні), і безликі типові назви, що їх часто використовують художники для найменування власних картин («Две девушки», «К морю» і «Без названия»). Серед зразків світового мистецтва і типових назв заховано вигадані авторами проекту слова, які нібито є назвами авторських робіт Машницького і Єршихіна («Беса ме мучо», «Облачко», «Туалетная коробочка» і «Да»). Роботи художників — частина вигаданої приватної збірки, до якої входять як світові шедеври, так і невідомі нікому художні твори.

Тираж 100 комплектів листівок було розіслано поштою і передано в музеї. Проект — це спроба осмислити шлях, яким молоді художники потрапляють в авторитетні художні зібрання і музейні колекції.

Проект продовжує тему, розпочату художниками у виставці-акції «Далеке — Близьке», — тему історичної пам’яті, зокрема музеєфікації.