Інституція нестабільний думок, 2007, Арія тарілки, мультимедійна інсталяція

Автор роботи

  • Інституція нестабільних думок

Розміри:

Категорія: Мультимедійна інсталяція

Техніка: відеопроекція

Матеріали: тарілки


Створено: 2007 р.

На замовлення / за підтримки: PinchukArtCentre

Опис роботи

Проект є частиною «Медіакомфорту», де Олександр Гнилицький та Леся Заяць експериментують із візуальним, ілюзорним та реальним. Художники намагаються створити ілюзію на допомогою відеопроекції, спрямованої на «китайські» тарілки.

Коментар дослідника

Тема ілюзій, зокрема оптичних, характерна для пізньої творчості Олександра Гнилицького, який втілює свої ідеї не тільки в предметах інтер’єру, але й у живописі.

Разом із дружиною Лесею Заяць вони створюють цілий ряд інсталяцій, де сам простір є предметом інсталювання та візуальної гри.

Історична довідка

В Україні відбувається політична криза. Прем’єр-міністр Віктор Янукович намагається збільшити свої повноваження за допомогою коаліційної більшості у Парламенті. Однак, йому це не вдається. Пост прем’єра займає Юлія Тимошенко, Янукович вимушено йде у опозицію. Наступного року він переможе на виборах у Президенти України.

Виставки

Поема про внутрішнє море, у рамках 52-ї Бієнале (2007)
Олександр Соловйов (куратор), Віктор Сидоренко (куратор), Інституція нестабільних думок, Олександр Гнилицький, Леся Заяць

[Де][Ре]конструювання (2016.04.01 - 2016.05.03)
Яніна Пруденко (куратор), Андрій Лінник (куратор), Ілля Чічкан, Олександр Верещак, Олександр Гнилицький, Інституція нестабільних думок, Ілля Ісупов, Гліб Катчук, Максим Мамсіков, Олександр Ройтбурд, Олексій Сай, Наталя Філоненко, Василь Цаголов, Іван Цюпка, Оксана Чепелик, Верещак-Зінець