Ілля Ісупов. Без назви. 2014. Акварель, папір. Розміри невідомі

Автор роботи

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: акварель, папір


Створено: 2014 р.

Місце створення: Київ

Опис роботи

 

Ця робота — візуальна інтерпретація Одкровення святого Іоанна Богослова: «Я глянув, і ось, кінь білий, і на ньому вершник, який мав лук, і дано було йому вінець, і вийшов він як переможний, і щоб перемогти». У роботі увіковічено безіменного героя Революції гідності, спорядженого «народним умундируванням»: мотоциклетною курткою замість лат, будівельною каскою замість військової, автознаком замість щитка, замість сідла — ковдра і так далі. Крім згаданих елементів, — шина, закріплена на коні, і шини палають на задньому плані; вони вказують на те, що художник зобразив саме героя Євромайдану, де учасники підпалювали сотні шин для захисту від силовиків.

Ісупов представив героя в бароковій традиції кінного портрета. Так у XVII столітті малювали  монархів і воєначальників-переможців. Художник дотримався канону героїчного кінного портрета: кінь гарцює, погляд вершника спрямовано на глядача.

У цій роботі Ісупов вхоплює «свіжий», щойно створений образ нового героя — підприємця чи, може, програміста, який, кинувши всі справи, подався на боротьбу за кращу долю своєї країни.