Група швидкого реагування, 1994, Рафаель, інсталяція, розміри варіюються

Автор роботи

Розміри: розміри варіюються

Категорія: Інсталяція

Матеріали: Понад 15 альбомних репродукцій у паспарту, оформлених в рами


Створено: 1994 р.

Місце створення: галерея «Up/Down» (Харків, Україна)

Опис роботи

Репродукції Рафаеля були оформлені у репрезентативні золочені рами з рожевим та блакитним паспарту та експонувались разом з музейною огорожею.

Коментар дослідника

Проектом «Рафаель» «Група швидкого реагування» дала власну відповідь на конкретну виставку «Прерафаеліти», організовану Харківським художнім музеєм у співробітництві з Британською радою. Художники організували власну виставку Рафаеля у приміщенні галереї Up/Down, використовуючи репродукції з альбомів Рафаеля та стягуючи вхідну платню. Окрім захисної огорожі перед роботами були присутні інші атрибути «сакрального музейного простору», як то паперові бахіли, музейна огорожа, щоб захистити «шедеври» згідно з нормами безпеки. Автори в такий спосіб іронізують над спробами інституціоналізації мистецтва та проблемами оригінальності / тиражності в постмодерністську епоху.

Історична довідка

Цей проект є відповіддю на музейну практику 1990-х років, коли, вбачаючи неможливість експонувати оригінальні твори для тимчасового експонування, музеї організували виставки з репродукцій, тим не менш, беручи плату за вхідний квиток.

Виставки

Рафаель (1994)
Група швидкого реагування