Гліб Катчук, 1997, Там усередині, відео, 10′ 14″

Автор роботи

Тривалість відео: 10 хв x 14 сек

Категорія: Відео

Техніка: відео


Створено: 1997 р.

На замовлення / за підтримки: Центр сучасного мистецтва Сороса в Одесі

Опис роботи

Дванадцятиповерхова недобудова в центрі Одеси — не потрібна нікому будівля архіву Комуністичної партії. У ній інсценізувалася комп’ютерна гра DOOM у реальному житті — з ритуалами вибору зброї, проходженням певних завдань. Головне завдання — вибратися назовні.

У відео є такий текст: «Гепенінг робить людину самодостатньою і водночас дає відчуття доручення до архаїчного цілісного колективу». Принципово було проходити завдання самостійно, на шляху учасників було заховано предмети, які полегшували виконання завдання. Весь простір «гри» заповнювали зображення художника в натуральний розмір, виконані способом ксерокопіювання. За механікою ця робота — прототип популярних нині квест-кімнат.

У відео присутній оповідач, який пояснює і переказує перебіг гепенінгу, у його ролі виступає сам автор. Він пояснює, що використав естетику гри DOOM I з огляду на її індустріально-критичну естетику.

Це відео не можна назвати документацією гепенінгу, зважаючи на підхід художника до монтажу і вкраплення анімаційних елементів.

Виставки