Дмитро Кавсан. Спроба менуету на руїнах. 1989. Полотно, олія. 300 × 200 см

Автор роботи

Розміри: 300 см x 200 см

Категорія: Живопис

Техніка: живопис

Матеріали: олія, полотно


Створено: 1989 р.

Місце створення: Київ

Опис роботи

У роботі зображено складний архітектурний простір з елементами повітряної перспективи, який служить тлом для набору різних за стилістикою малюнків: аплікаційних, ескізних, у дусі графіті. Архітектурний фон прописано в живописній академічній манері з напівтонами і рефлексами. Натомість яскраві рожеві й бірюзові малюнки поверх усієї цієї архітектурної розкоші написано недбало — як хуліганський вибрик, який демонструє ставлення Кавсана до живописного вишколу, отриманого в стінах художнього інституту.

Це полотно — набір посилань, кожне з яких рівнозначно важливе для автора: необарокова архітектура, ескізно написаний іконографічний образ матері з немовлям, «народний фольклор» на стінах під’їздів, образи химер, узятих з фасадів готичних соборів і спотворених до тієї міри, яка була потрібна авторові, щоб досягнути того психоделічного стану в роботі, який згодом стане візитівкою ранньої творчості Кавсана, пов’язаної передусім із життям у сквотах на вулицях Леніна й Паризької Комуни.

Історична довідка

Робота була створена в студентські роки художника.

Виставки

Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище (2016.10.21 - 2017.01.08)
Ксенія Малих (куратор), Тетяна Кочубінська (куратор), Сергій Ануфрієв, Василь Цаголов, Олександр Гнилицький, Олександр Друганов, Микола Трох, Савадов-Сенченко, Павло Керестей, Олександр Ройтбурд, Дмитро Кавсан, Валерія Трубіна, Олег Голосій, Ілля Чічкан, Юрій Соломко, Максим Мамсіков, Олександр Клименко, Ілля Ісупов, Дмитро Дульфан, Андрій Казанджій, Леонід Вартиванов