Арсен Савадов, Георгій Сенченко. 1993. На смерть Голосія (Сніжний хрест). Відео документація перформансу. Близько 50′

Автор роботи

Тривалість відео: 50 хв

Категорія: Відео, Перформанс

Техніка: відео, перформанс


Створено: 1993 р.

Місце створення: гора Поскотина, Київ, Україн

Опис роботи

Робота «На смерть Голосія» є відео документацією перформансу Арсена Савадова та Георгія Сенченка, який вони зробили на горі Поскотина[1] в Києві в березні 1993 року. Художники виліпили зі снігу труну, хрест та відкриту книгу, а потім знімали, як всі ці об’єкти поступово тануть. Ця дія стала символічним прощанням з Олегом Голосієм, художником, що трагічно загинув того року, а разом з тим і з кінцем сквоту та об’єднання “Паризька комуна”. Як сказав про це мистецтвознавець Олег Сидор-Гібелінда: “Паризька комуна” скінчилась. Лишився один світ без ідей[2]”. «Ця смерть ніби підвела символічну риску під живописною епохою покоління Нової хвилі і стала важкою психологічною травмою для нього […] Цей художник назавжди залишився в часі розквіту Паркомуни, коли майбутнє вбачалося повним світлих фарб, а колективістське теперішнє нагадувало яскравий творчий карнавал, якому, здавалося, не буде кінця. Зі смертю Голосія ця ейфорія покинула Паркомуну, тут з’явилися ноти настроїв «світу після оргії», який так ретельно описував дуже шанований тоді філософ Жан Бодрійяр.[3]», – пише про це Олександр Соловйов.

[1]  За найменуванням Олександра Соловйова. Історична назва «Дитинка» – (Примітка дослідника)

[2] У даній фразі також є також посилання на серію фотографій Василя Цаголова «Світ без ідей» (1992-1993) – (Примітка дослідника)

[3] Соловьев А., Ложкина А. Новейшая история украинского искусства. Новая волна, часть ІІІ. Лето 1992 – лето 1994: Искушение Европой и закат Парижской коммуны // Спецпроект журнала ТОП10 «Point zero» – ТОП10. – 25 февраля 2010. [Електронний ресурс]: http://top10-kiev.livejournal.com/284904.html