Арсен Савадов, 1999, Колективне червоне. Частина 2, серія фотографій, розміри невідомі

Автор роботи

Робіт у серії: більше 10

Розміри: розміри варіюються

Категорія: Фотографія

Техніка: фотографія, цифрова фотографія


Створено: 1999 р.

Опис роботи

У другій частині проекту «Колективне червоне», Савадов, як і в багатьох своїх попередніх проектах, вдягає чоловіків в балетні пачки. Вони позують на фоні ветеранів, що вийшли на святкування дня Комуністичної партії. На них також одягнені медалі старого режиму у поєднанні із безглуздими грибоподібними капелюхами. Їхні пози та вирази облич сповнені гідності та справжньої серйозності, так що приголомшливий контраст зі справжніми танцівниками балету надає даній серії додаткової абсурдності.

Коментар дослідника

Тема соціальних зрушень та криза колишньої ідеології, що отримала свій початок в проекті «Deepinsider», тут представлений в різкому та трагічному сенсі. Поняття червоного в назві серії отримує два прочитання – пряме посилання на реальне зображення крові і плоті, а також на іконологію радянської комуністичної партії, колишньої правлячої сили, що отримала новий спалах громадянської підтримки в Україні в кінці 1990-х років.

Історична довідка

В кінці 1990-х років українська комуністична партія, скасована в 1991 році і новостворена в 1993, пережила «другу хвилю» своєї популярності, будучи активно підтриманою старшими поколіннями. Розчарувавшись в нових умовах життя в незалежній державі, досить велика частина його населення вирішила підтримати комуністів. На парламентських виборах в 1998 році Комуністична партія отримала 25% голосів, що є найвищим результатом в історії незалежної України.

Виставки

РАС-UA: Виставка Арсена Савадова «Blow-Up» (2011.05.21 - 2011.10.02)
Бйорн Гельдхоф (куратор), Арсен Савадов